Sektorkolejowy » Nexrail powiększa swoją flotę o dwie lokomotywy Alstom Prima H3

Nexrail powiększa swoją flotę o dwie lokomotywy Alstom Prima H3

pzez Damian

Dwuletnie lokomotywy zostaną wydzierżawione firmie Hamburger Rail Service (HRS) do obsługi manewrów portowych w Hamburgu.

Decyzja o włączeniu lokomotyw Prima H3 do oferty Nexrail wpisuje się w założenia firmy. Jednym z nich jest m.in. zapewnienie odpowiedniej alternatywy dla niezelektryfikowanych odcinków sieci kolejowej, które są obecnie uzależnione od napędu spalinowego.

Alstom Prima H3 jest wyposażony w silnik wysokoprężny Stage 5 o mocy 340 kW i akumulator o mocy 360 kW, co pozwala na osiągnięcie mocy całkowitej 550 kW oraz siły pociągowej na poziomie 240 kN. Jego konstrukcja, a w tym stosunkowo niewielka długość 12,8 m oraz innowacyjna przegubowa oś środkowa, umożliwia mu pokonywanie zakrętów o promieniu zaledwie 60 m i osiąganie prędkości maksymalnej 100 km/h. Sprawia to, że lokomotywa jest wszechstronna w różnych operacjach manewrowych oraz lekkich.

Ponadto eksploatacja lokomotyw w Hamburgu dla HRS wiąże się z niższymi opłatami za infrastrukturę ze względu na ich hybrydowy charakter. Wprowadzenie tych pojazdów jest postrzegane jako krok w kierunku zmniejszenia zużycia oleju napędowego oraz emisji dwutlenku węgla, przy czym Nexrail deklaruje redukcję zużycia oleju napędowego dla Prima H3 na poziomie 50% (w określonych zastosowaniach).

Odebranie nowych lokomotyw inicjuje partnerstwo między Alstom i Nexrail, a obie firmy pozytywnie zapatrują się na współpracę w przyszłości. Posunięcie to odzwierciedla strategię Nexrail polegającą na dywersyfikacji floty o bardziej zrównoważone opcje oraz zaangażowanie Alstom we wspieranie swoich klientów innowacyjnymi rozwiązaniami kolejowymi.

Autor: Lubomir Cech
Źródło: railmarket.com

Więcej informacji o firmie Alstom można znaleźć m.in.:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz