Sektorkolejowy » Alstom wygrał przetarg na dostawę 100 tramwajów do Melbourne

Alstom wygrał przetarg na dostawę 100 tramwajów do Melbourne

pzez Adrian

Największy kontrakt tramwajowy w Australii

Alstom podpisał kontrakt z Departamentem Transportu Wiktorii w Australii na dostarczenie 100 sztuk fabrycznie nowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów Flexity 2 do Melbourne. Zamówienie obejmuje także 15-letnie świadczenie usług, które dotyczą utrzymania pojazdów. Należy podkreślić, że system tramwajowy w Melbourne liczy niemal 250 kilometrów długości, co czyni go największym systemem tramwajowym świata.

Szczegóły umowy podpisanej przez Alstom

Wartość całego kontraktu, który został odpisany przez Alstom to ok. 700 milionów euro. 100 sztuk niskopodłogowych tramwajów Flexity 2 ma być przystosowane do potrzeb rowerzystów oraz osób, których poruszanie się jest ograniczone. Ponadto wagony będą w pełni klimatyzowane. Dostarczanie tramwajów do  Melbourne ma rozpocząć się w 2025 r. Zastąpią one kolejne wagony wysokopodłogowe, które funkcjonują w tamtejszej flocie.

„Jesteśmy podekscytowani tym, że udało się nam zdobyć zamówienie dla Departamentu Transportu Stanu Victoria. To mocne potwierdzenie naszego zobowiązania do spełniania oczekiwań naszych klientów, jeśli chodzi o rozwiązania transportowe”

– mówiła Liang Fang, prezeska regionu Azji i Pacyfiku w przedsiębiorstwie Alstom.

Autor: Damian Malesza
Fot. Alstom

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz