Sektorkolejowy » Chiny testują największy i najdłuższy pociąg towarowy

Chiny testują największy i najdłuższy pociąg towarowy

pzez Damian

Podczas testów skład rozciągający się aż na 4088 m przejechał koleją Shuozhou-Huanghua. Przewiózł 32 400 ton ładunku.

Chiny zwiększają swoje możliwości w zakresie transportu kolejowego. W sobotę 20 kwietnia nowy rekordowy skład towarowy zakończył jazdę próbną na linii kolejowej Shuozhou-Huanghua. Pociąg  składający się z 324 wagonów był ciągnięty przez cztery lokomotywy elektryczne. Jego łączna długość wyniosła 4088 m. Przewiózł ładunek o masie 32 400 ton, co czyni go najcięższym i najdłuższym pociągiem towarowym w historii kraju.

Podróż rozpoczęła się w mieście Cangzhou w prowincji Hebei, a zakończyła w porcie Huanghua, kluczowym węźle chińskiej sieci kolejowej łączącej bogatą w węgiel prowincję Shanxi ze strategiczną bramą morską Hebei. Linia kolejowa Shuozhou-Huanghua jest drugą co do wielkości trasą wykorzystywaną do transportu tego surowca w Chinach oraz odgrywa kluczową rolę w napędzaniu krajowego sektora energetycznego.

Pomyślne wdrożenie tego kolosalnego pociągu towarowego nie tylko pozwoliło pobić wcześniejsze rekordy, ale także stanowi znaczący postęp w chińskim systemie kolei towarowych. Zwiększona ładowność i wydłużona długość pociągu świadczą o znacznej poprawie wydajności logistycznej i przepustowości, które są niezbędne, aby sprostać wysokim wymaganiom transportu węgla na duże odległości w kraju.

Autor: Marketa Horpeniakova
Źródło: Railmarket.com
Fot. Xinhua

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz