Sektorkolejowy » W Rotterdamie zaprezentowano pociągi wyprodukowane w chorzowskim zakładzie Alstom

W Rotterdamie zaprezentowano pociągi wyprodukowane w chorzowskim zakładzie Alstom

pzez Adrian

W ubiegły weekend Alstom i The Nederlandse Spoorwegen (NS) zaprezentowały na Dworcu Głównym w Rotterdamie pociągi Coradia Stream Intercity Next Generation. Pojazdy zostały wyprodukowane w zakładzie Alstom, który znajduje się w Chorzowie. Przedsiębiorstwo dostarczy NS – narodowemu operatorowi kolejowemu w Holandii 79 pociągów Coradia Stream ICNG.

Nowoczesne pociągi produkowane w Chorzowie

W sobotę 2 lipca 2022 r. przedsiębiorstwa Alstom i NS oficjalnie zaprezentowały na Dworcu Głównym w Rotterdamie pociągi Coradia Stream ICNG, które są produkowane w chorzowskim zakładzie Alstom. Prędkość maksymalna tych pojazdów to 200 km/h. Alstom dostarczy 79 pociągów Coradia Stream Intercity Next Generation do Holandii – pierwsze z nich mają wyjechać na tory jeszcze w tym roku. Warto dodać, że holenderski przewoźnik zamówił także 20 dodatkowych pojazdów, które będą kursowały w Belgii.

W pociągach Coradia Stream ICNG zastosowano najnowsze technologie, są bardzo wygodne i energooszczędne. Przestronne, dobrze oświetlone wnętrze pojazdu pozwala na komfortowe podróże. Pociągi produkowane w Chorzowie są wyposażone m.in. w bezprzewodowy internet, klimatyzację, lampki LED oraz gniazda do ładowania telefonów i komputerów.

Pociągi z grupy Alstom Coradia Stream odniosły duży sukces w całej Europie – prawie 900 zamówiono już w Niemczech, Włoszech, Danii, Luksemburgu, Rumunii, Hiszpanii i Holandii. Ich produkcja w całości odbywa się w Chorzowie. Pociągi są wyposażone w urządzenia systemu ERTMS.

Autor: DM
Fot. Alstom

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz