Sektorkolejowy » Marcin Górecki dyrektorem marketingu i komunikacji w polskim oddziale Siemens Mobility

Marcin Górecki dyrektorem marketingu i komunikacji w polskim oddziale Siemens Mobility

pzez Damian

Z początkiem stycznia 2024 r. Marcin Górecki objął funkcję dyrektora komunikacji i marketingu w polskim oddziale Siemens Mobility. Z Siemensem jest związany od ponad 7 lat.

Marcin Górecki jest absolwentem PR i Marketingu Medialnego oraz Dziennikarstwa Online na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej (zewnętrznej i wewnętrznej), projektach CSR i kampaniach społecznych. Pracował m.in. w Havas PR, Partner of Promotion oraz Good One PR dla takich marek jak Peugeot, 3M, czy AMD. Laureat nagrody PR – Złote i Srebrne Spinacze za projekt 3M Starcie Szlifierzy w 2016 r.

Od 2017 roku w Siemensie. Od początku w dziale marketingu i komunikacji wspierając obszar Mobility dedykowany rozwiązaniom transportowym (przede wszystkim kolej, ale także drogi). Z początkiem stycznia br. objął stanowisko dyrektora marketingu, komunikacji i PR w polskim oddziale spółki Siemens Mobility. Ściśle współpracuje i realizuje także projekty globalne Siemens Mobility dla regionu NEE (m.in. targi InnoTrans w Berlinie, projekt tramwaju w Kopenhadze). Pełni również funkcję rzecznika prasowego polskiej spółki Siemens Mobility.

Siemens Mobility w Polsce działa do ponad 30 lat, rozwijając się w obszarach związanych z taborem, infrastrukturą kolejową, komponentami i serwisem. Firma jest dostawcą ponad 100 lokomotyw Eurosprinter, Vectron i Smartron dla PKP Intercity, PKP Cargo, DB Cargo Polska, Lotos Kolej, Laude Smart Intermodal oraz CARGOUNIT, pojazdów metra Inspiro dla Metra Warszawskiego i tramwajów Combino do Poznania.

Na polski rynek spółka dostarczyła nowoczesne i zaawansowane technologicznie komponenty Siemensa – napędy, przekładnie, podzespoły oraz urządzenia pokładowe do pojazdów szynowych. Spółka świadczy usługi serwisowe w trzech głównych lokalizacjach (Warszawa, Poznań, Śląsk), w tym m.in. pełne utrzymanie lokomotyw Siemensa zgodnie z najnowocześniejszymi certyfikatami ECM i wymaganiami unijnymi. Firma jest także globalnym liderem w zakresie wdrożenia rozwiązań cyfryzacyjnych w zakresie infrastruktury kolejowej, m.in. w zakresie nowoczesnych systemów sterowania ruchem kolejowym.

Więcej o Siemens Mobility:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz