Sektorkolejowy » Śmiertelny wypadek na przystanku Warszawa Powiśle. Zmiany w kursowaniu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym

Śmiertelny wypadek na przystanku Warszawa Powiśle. Zmiany w kursowaniu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym

pzez Damian

Aktualizacja godzina 17:00

O godzinie 16:40 służby zakończyły czynności koło przystanku Warszawa Powiśle i przywracany jest rozkładowy ruch pociągów między Warszawą Wschodnią a Warszawą Zachodnią. Stopniowo normalizuje się sytuacja na Warszawskim Węźle Kolejowym.


Dzisiaj ok. godz. 13.00 nieopodal przystanku Warszawa Powiśle, pod pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Góra Kalwaria, wtargnęła osoba postronna, która w wyniku odniesionych obrażeń zginęła na miejscu. Przyczyny zdarzenia ustali specjalnie powołana komisja.

Nastąpiły zmiany w kursowaniu pociągów podmiejskich. Składy w kierunku Warszawy Wschodniej kursują przez Warszawę Centralną. Pociągi w kierunku Warszawy Zachodniej kursują linią podmiejską przez Warszawę Śródmieście i odprawiane są z peronu nr 2. Przewoźnicy Koleje Mazowieckie i PKP Intercity wprowadzili wzajemne honorowanie biletów. Komunikaty o zmianach w podroży podawane są na stacjach i przystankach oraz wyświetlane są w pociągach. Zmiany można śledzić także na stronie oraz w aplikacji Portal Pasażera.

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i nie wkraczaniu na tereny kolejowe. Bądź rozważny – włącz myślenie!

Autor: Jan Bytnar
Fot. materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz