Sektorkolejowy » Nowa intermodalna usługa kolejowa łączy Włochy z Serbią

Nowa intermodalna usługa kolejowa łączy Włochy z Serbią

pzez Damian

W sobotę, 11 maja, rusza nowa intermodalna usługa kolejowa zapewniająca bezpośrednie połączenie między Włochami a Serbią. Połączenie to umożliwi przepływ ładunków między Interporto di Cervignano we Włoszech w pobliżu Triestu a terminalem DPT Pancevo w pobliżu Belgradu w Serbii. Inwestycja ta jest częścią działań mających na celu poprawę wydajności logistycznej w regionie.

Usługa będzie początkowo obsługiwana w ramach jednego kursu w obie strony tygodniowo, z możliwością zwiększenia do dwóch kursów w obie strony w miarę wzrostu popytu. Szacuje się, że każda podróż potrwa około 48 godzin. Główne rodzaje ładunków, które będą transportowane, obejmują naczepy P400, nadwozia wymienne i kontenery 45’/40′.

Interporto di Cervignano jest strategicznie położony na przecięciu korytarzy Adriatyku/Bałtyku i Morza Śródziemnego. Obiekt posiada terminal intermodalny o powierzchni 160 000 metrów kwadratowych z zaawansowaną infrastrukturą logistyczną. Jest on połączony z głównymi liniami kolejowymi: Wenecja-Triest, Cervignano-Palmanova-Udine i Udine-Tarvisio.

Terminal DPT Pancevo to stosunkowo nowy terminal w Porcie Dunaj, oferujący zaawansowane możliwości intermodalne. Jest on połączony ze wszystkimi głównymi drogami międzynarodowymi i ośrodkami przemysłowymi w Serbii. Jego infrastruktura obejmuje dwa reachstackery i dwa tory przemysłowe o łącznej długości 1000 metrów, możliwości manewrowe i pojemność magazynową 30 000 metrów kwadratowych. Terminal

Usługa ta jest czymś więcej niż tylko połączeniem logistycznym; jest częścią większej wizji przekształcenia regionu Cervignano w kluczowy węzeł logistyczny, wykorzystujący istniejące usługi kolejowe do miast takich jak Mediolan, Padwa, a nawet rozszerzający połączenia do Marcianise na południu.

Autor: Lubomir Cech
Źródło: Railmarket.com
Fot. Interporto Cervignano

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz