Sektorkolejowy » PLK SA aktywnym uczestnikiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

PLK SA aktywnym uczestnikiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego

pzez Damian

Infrastruktura transportowa w Polsce i Europie Centralnej, cyfryzacja kolei, współpraca z branżą budowlaną, inwestycje kolejowe poprawiające dostęp do portów morskich – to główne tematy omawiane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC) w Katowicach. PLK SA po raz kolejny są uczestnikiem najważniejszego spotkania biznesowego w Europie Centralnej.

PLK SA kolejny raz uczestniczą w spotkaniu, dotyczącym kwestii najistotniejszych dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. uczestniczą w pięciu debatach.

Piotr Wyborski, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. 7 maja wziął udział w debacie „Infrastruktura transportowa w Europie Centralnej”. W środę 8 maja prezes PLK SA uczestniczyć będzie w panelu „Rynek i infrastruktura kolejowa w Polsce” (11.30-13.00). Uczestnicy dyskutować będą m.in. o nowoczesnej infrastrukturze wobec trendów w mobilności, rozwoju zrównoważonego transportu i sytuacji geopolitycznej w Europie Centralnej, kluczowych projektach oraz przedsięwzięciach transgranicznych, rozwoju polskiej kolei i jej konkurencyjności w stosunku do transportu drogowego, a także optymalnym wykorzystaniu unijnych środków na inwestycje kolejowe.

Marcin Mochocki, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. – dyrektor ds. realizacji inwestycji we wtorek wziął udział w debacie „Polskie porty morskie, w środę natomiast będzie obecny w panelu „Budownictwo – czas wyzwań”(godz.13.30-14.30). Tematami będą m.in. znaczenie inwestycji kolejowych w portach morskich dla rozwoju przewozu towarów koleją i gospodarki, a także o sytuacji na rynku budowlanym i współpracy z branżą.

Członek Zarządu – dyrektor ds. transformacji cyfrowej Piotr Kubicki 7 maja na panelu „Cyfrowa infrastruktura dla transportu”, przedstawił cyfrowe rozwiązania w sektorze kolejowym, w tym korzyści biznesowe i społeczne.

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski i z zagranicy. Prowadzone rozmowy dotyczą kwestii najistotniejszych dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

Zobacz również:

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz