Sektorkolejowy » Poznań: Wymiana części węzła rozjazdowego u zbiegu ulic Kraszewskiego i Dąbrowskiego

Poznań: Wymiana części węzła rozjazdowego u zbiegu ulic Kraszewskiego i Dąbrowskiego

pzez Damian

W sobotę, 18 maja br. – po zakończeniu prac na węźle Głogowska-Hetmańska – na swoje stałe trasy wrócą tramwaje linii nr 1, 7 i 11. Tego samego dnia rozpocznie się naprawa części rozjazdu u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kraszewskiego.

Z uwagi na zły stan torowiska u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Kraszewskiego konieczna jest częściowa wymiana szyn i rozjazdów. Prace rozpoczną się 18 maja br. i potrwają trzy tygodnie. Na ten okres zmieniona zostanie organizacja transportu publicznego.

W trakcie trwania remontu tramwaje nie będą kursować ulicami Zwierzyniecką i Kraszewskiego oraz Dąbrowskiego na odcinku od mostu Teatralnego do skrzyżowania z Żeromskiego i Przybyszewskiego. Pojazdy linii 2, 8 i 18 będą kursować zmienionymi trasami, podobnie autobusy linii dziennych 164 i 191 oraz nocnych 216, 226, 219 i 258.

„Dwójką” będzie można dojechać na Jeżyce do przystanku Stare Zoo, gdzie będzie kończyć (i rozpoczynać) trasę. „Ósemka” z Ogrodów pojedzie przez ulice Przybyszewskiego, Grunwaldzką i Roosevelta do mostu Teatralnego i dalej stałą trasą, natomiast „osiemnastka” przez Przybyszewskiego i Grunwaldzką do mostu Dworcowego (i dalej stałą trasą). Chcąc dojechać z Ogrodów w rejon rynku Jeżyckiego, będzie można się przesiąść na przystanku tramwajowo-autobusowym Żeromskiego z jednej z kilku linii tramwajowych na autobus linii 191, który pojedzie przez Dąbrowskiego i Kościelną. Natomiast autobus linii nr 164 zapewni dojazd w rejon ulic Zwierzynieckiej, Kraszewskiego (od strony centrum) oraz w rejon ulic Zeylanda, Zwierzynieckiej, Roosevelta i  Dąbrowskiego (jadąc od strony Grunwaldu). – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji miejskiej w rejonie rynku Jeżyckiego od 18 maja br. dostępne są na stronie ZTM.

Źródło: MPK Poznań

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz