W dniach 6-7 marca w holenderskim Utrechcie odbywa się tegoroczna wystawa techniki kolejowej. Wydarzenie ma charakter targowo-konferencyjny – poza prezentacjami najnowocześniejszych rozwiązań branżowych organizatorzy przygotowali rozbudowany program merytoryczny – pełny debat i paneli dyskusyjnych poświęconych kluczowym zagadnieniom z sektora kolejowego. 15. edycja spotkania specjalistów z dziedziny kolejnictwa koncentruje się na innowacjach, które przyczyniają się do dalszego rozwoju tego rynku. Inicjatywa ta jest organizowana od 1997 r.
RailTech Europe 2024 – centrum innowacji kolejowych
Targi Railtech Europe na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń związanych z transportem szynowym – to pozycja obowiązkowa dla wszystkich branżystów, która stanowi doskonałą platformę do zaprezentowania najnowszych technologii, nowatorskich pomysłów i usprawnień w zakresie infrastruktury kolejowej. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by stworzyć uczestnikom sprzyjające warunki do wymiany wiedzy i doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Wszechstronny program wydarzenia został przygotowany w taki sposób, by spełniać potrzeby uczestników.
Na terenie powierzchni wystawienniczej znajdziemy liczne prezentacje i pokazy. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję, by bezpośrednio zapoznać się z nowinkami technicznymi i innowacyjnymi produktami oraz uzyskać wszelkie szczegółowe informacje na ich temat bezpośrednio od producentów.
Teoria i praktyka, networking, rozrywka
Organizatorzy tegorocznych targów RailTech Europe spodziewają się obecności ponad 8500 gości, którzy zjadą się do Holandii z ponad 100 krajów z całego świata. Utrecht stał się dwudniowym centrum innowacji kolejowych. Wydarzenie ma charakter wieloaspektowy, równolegle do prezentacji na terenie powierzchni wystawienniczej odbędzie się konferencja, w której wezmą udział m.in. eksperci, przedstawiciele świata nauki, polityki oraz biznesu, a także przodujących przedsiębiorstw kolejowych. Jej zakres został podzielony na 4 bloki tematyczne:
- Koleje Dużych Prędkości (KDP)
- Sygnalizacja i cyberbezpieczeństwo
- Konkurencja w kolejach pasażerskich
- Ograniczanie emisji generowanych przez kolej
Prelegenci poruszą m.in. kwestie związane z inwestycjami infrastrukturalnymi, dalszym wdrażaniem rozwiązań proekologicznych w sektorze kolejowym, wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań takich jak kolej magnetyczna MagRail (system opracowany przez Nevomo inspirowany hyperloopem – przyp. red.) w budowie sieci KDP, integracją europejskich systemów kolejowych oraz (cyber)bezpieczeństwie na kolei. Przedmiotem dyskusji będą również metody, które w przyszłości pozwolą na przeniesienie dużej części zarówno ruchu pasażerskiego, jak i towarowego na tory.
Istotnym elementem spotkania specjalistów z sektora kolejowego będą praktyczne warsztaty m.in. z zakresu skrzyżowań, bezpieczeństwa oraz zarządzania. Program wydarzenia został uzupełniony sesjami networkingowymi. Uczestnicy będą mieli okazję, by przejechać się specjalnym pociągiem RailTech Express, na którego pokładzie przygotowana zostanie wyjątkowa kolacja.
RailTech Innovation Awards – nagrody dla przełomowych rozwiązań
Podczas tegorocznej edycji targów specjalnie powołane jury RailTech Europe doceni najlepiej ocenione rozwiązania w następujących kategoriach:
- Cyfryzacja
- Technologia i projektowanie
- Infrastruktura
- Wybór publiczności
O poprzednich edycjach RailTech Europe pisaliśmy m.in.:
- RailTech Europe w czerwcu w Holandii
- Zbliża się 14. edycja RailTech Europe w Utrechcie – trzydniowa konferencja, warsztaty i mnóstwo wystawców z branży kolejowej
Więcej informacji o technologii MagRail od Nevomo znajdziesz:
- MagRail – w Nowej Sarzynie będzie testowana lewitacja magnetyczna
- Zbliżają się testy kolei magnetycznej w Polsce. Spółka Nevomo ukończyła budowę niezbędnej infrastruktury torowej
- Nevomo: udane testy potwierdzające możliwość lewitacji pociągów na konwencjonalnych liniach kolejowych
Autor: Damian Malesza