Sektorkolejowy » Warszawa: Kolejne nowe perony przystankowe na Kole

Warszawa: Kolejne nowe perony przystankowe na Kole

pzez Damian

Trwa budowa peronów tramwajowych na przystankach wzdłuż ulicy Obozowej. Od soboty, 27 kwietnia do piątku, 10 maja będą prowadzone prace przy przystankach Deotymy i Magistracka w stronę Śródmieścia. Zmienią się trasy linii Warszawskiego Transportu Publicznego.

Autobusy na objeździe

Podczas prac autobusy linii 129 i 249 do ulicy Górczewskiej dojadą przez E. Ciołka zamiast Deotymy, natomiast 201 jadące do stacji metra pojadą prosto Księcia Janusza, omijając Obozową i Deotymy. Nocne autobusy linii N45 i N95 po drodze do Dworca Centralnego ominą miejsce przebudowy i przejadą przez ulicę E. Ciołka, Górczewską i al. Prymasa Tysiąclecia.

Weekend bez tramwajów

Wybudowanie nowych peronów wymaga czasowego wyłączenia ruchu tramwajowego. W weekend, 27-28 kwietnia tramwaje nie będą kursowały pomiędzy pętlą Koło a ulicą Wawrzyszewską. W tym czasie składy linii 20 dojadą z Żerania FSO tylko do przystanku Wawrzyszewska, a kursowanie linii 23 i 24 zostanie zawieszoneDo obsługi trasy tramwajowej na Boernerowo uruchomimy linię 70 z pętli Koło. Na tory wyjadą także tramwaje linii 71, jeżdżące z Czynszowej do pętli P+R Al. Krakowska, ulicami: Stalową, 11 listopada, al. „Solidarności”, Towarową, Grójecką i al. Krakowską.

Na ulice wyjadą autobusy zastępczej linii Z23. Rozpoczną trasę na pętli przy ulicy J. Ostroroga i dalej przez Obozową, Dywizjonu 303, Radiową i Powstańców Śląskich dojadą do pętli Nowe Bemowo. W drodze powrotnej ominą miejsce prac drogowych jadąc ulicami E. Ciołka, Górczewską i al. Prymasa Tysiąclecia.

prace_na_Obozowej_etap_pierwszy.png.png

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz