Sektorkolejowy » RailTech Europe w czerwcu w Holandii 

RailTech Europe w czerwcu w Holandii 

pzez Adrian

Pandemia, to globalny czynnik, który wpływa nie tylko na całe sektory biznesowe, takie jak kolej, ale również mocno ogranicza, zatrzymuje lub zmienia liczne wydarzenia towarzyszące branżom. Aby zapewnić bezpieczeństwo i ograniczyć rozwój SarsCov-2, wiele imprez targowych i konferencyjnych odwołano w ciągu ostatnich dwóch lat. Niektóre odbyły się w formie mocno ograniczonej, inne w online, ale żadna z nich nie zastąpi tradycyjnej formuły targowej. Dlatego trwają przygotowania do RailTech Europe, a impreza ma się odbyć w Utrechcie w czerwcu br.

Przez lata wypracowany targowo-konferencyjny model spotkań biznesowych z licznymi aspektami towarzyskimi jak na razie nie znalazł „zamiennika”. Najwięksi organizatorzy i gospodarze takich imprez trzymają rękę na pulsie i próbują powrócić do przedpandemicznych tradycji. Jednym z takich wydarzeń, na które czekają specjaliści i fani kolesi, są holenderskie targi RailTech Europe zaplanowane na ten rok w Jaarbeurs Utrecht. 

Wszyscy trzymają kciuki za możliwość przyjazdu do królestwa tulipanów w dniach 21–23 czerwca. Wielowymiarowe wydarzenie ma łączyć w sobie m.in. trzydniową konferencję, wystawę w hali zapełnionej przez wystawców, pokazy nowości i innowacji branżowych, a także praktyczne branżowe warsztaty. 

Na chwilę bieżącą, jak podaje organizator, aktywny udział w targach potwierdziło ponad 200 firm i organizacji branżowych z Europy i nie tylko. 

Liczne niespodzianki, debiuty i premiery, będą w tym roku miały specjalnie silny wymiar, gdyż ze względu na ograniczenia związane z pandemią wiele innych targów i konferencji odwołano. Można więc oczekiwać wielkiego święta po dłuższej przerwie. 

Tegoroczne spotkanie sektora kolejowego ma być zorientowane na zagadnieniu cyfryzacji kolei, rozwoju dalekobieżnych kolei międzynarodowych w aspekcie konkurencyjności względem lotnictwa, wzmocnieniu odporności kolei na wyzwania współczesnego konkurencyjnego świata. Poruszany ma być w praktyce również temat zrównoważonego rozwoju kolei. Jak pisze na swojej stronie internetowej organizator targów, jest to europejskie centrum konsultacji i wymiany wiedzy branżowej, które prowadzone jest od 1997 r. 

Aby podkreślić wagę merytoryczną wydarzenia, już teraz potwierdzono udział 35 mówców z całej Europy, którzy zabiorą głos w części konferencyjnej.

Podczas poprzedniej edycji miało miejsce wydarzenie, o którym warto wspomnieć. Jedną z firm wyróżnionych podczas targów i nagrodzonych statuetką Innovation Awards było przedsiębiorstwo 3M Polska. Miejsce pośród pięciu wybranych w tej kategorii podmiotów polska firma wywalczyła sobie zaprezentowaniem odblaskowego oznakowania pociągów. 

W tegorocznym konkursie na innowacyjną usługę lub produkt kolejowy mogą startować zarówno firmy z wieloletnim doświadczeniem i tradycjami, jak i strat-upy. Zgłoszenia w trzech kategoriach (infrastruktura, cyfryzacja, technologia i projekty) przyjmowane są do 25 kwietnia. Dodatkowo zostaną przyznane nagrody publiczności, które będą wręczone niezależnie od werdyktów jury. 

Jeżeli Wasza firma posiada produkt lub usługę, którą stworzyliście niedawno i można ją uznać za nowość, a poza tym jest innowacyjna i rozwiązuje ważny problem na kolei lub tworzy nową wartość, to jest to punkt wyjścia do przemyślenia, czy nie wybrać się na targi i wcześniej nie zgłosić udziału w konkursie, o którym więcej informacji znajduje się na stronie RailTech

Jak pokazał rok temu 3M Poland, „Polacy nie gęsi”. Zachęcamy i życzymy powodzenia. 

Autor: Tomek Łucek
Fot. RailTech

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz