Sektorkolejowy » Mazowsze – Nowe perony na przystanku Mordy Miasto

Mazowsze – Nowe perony na przystanku Mordy Miasto

pzez Adrian

Komfortową i bezpieczną podróż linią kolejową nr 31 (Siedlce – Siemianówka), zapewni zmodernizowany przystanek Mordy Miasto. W ramach Programu Przystankowego w tej miejscowości powstały dwa perony oraz dodatkowe dojście. To kolejny z puli 16 przystanków na Mazowszu zmodernizowany przez Zarządcę narodowej infrastruktury.

Przystanek Mordy Miasto na linii kolejowej Siedlce – Siemianówka został dostosowany do obowiązującego standardu. Korzystającym z przystanku w tej miejscowości zwiększono komfort podróży w kierunku Siedlec, Warszawy i Białegostoku. Platformy zbudowano obok starego przystanku, bliżej przejazdu kolejowo-drogowego. Dzięki temu chodniki i pochylnie umożliwiają dojście od strony ul. Cmentarnej oraz ul. 8 Dywizji Wojska Polskiego.

Na nowych peronach zainstalowano antypoślizgową nawierzchnię, ścieżki prowadzące oraz tzw. małą architekturę (wiaty, ławki, kosze, stojaki na rowery, oświetlenie).

Coraz więcej nowych peronów zmodernizowanych w ramach Programu Przystankowego jest udostępnianych mieszkańcom. Zyskują dostępniejszą kolej i lepsze możliwości podróży ekologicznym środkiem transportu. Nowy przystanek Mordy Miasto to realna korzyść dla podróżujących koleją codziennie i okazjonalnie na trasie do Siedlec i Warszawy, a także w kierunku Białegostoku – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Roboty na przystanku Mordy Miasto rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Pierwszy z peronów udostępniono podróżnym z końcem maja. Najważniejsze prace na przystanku zostały zakończone, w kolejnych dniach wykonawca przystąpi do rozbiórki starego peronu i ukończy budowę ostatniej pochylni. Budżet inwestycji to 3,8 mln zł.

Program Przystankowy w woj. mazowieckim

W ramach „Programu Przystankowego” na Mazowszu planowana jest realizacja 16 przystanków na łączną kwotę ponad 93 mln zł. Projekt zakłada modernizację w następujących miejscowościach : Józefin, Mińsk Mazowiecki, Kosów, Chronów, Bąkowiec, Mrozy, Wołomin, Mordy Miasto, Koziebrody, Radom Południowy, Ruda Wielka, Mława Miasto, Błonie Rokitno, Groszowice, Dąbrówka Zabłotnia, Niemojki. Od stycznia 2023 r. pociągi zatrzymują się na nowych przystankach w Dąbrówce Zabłotnej i Groszowicach. W kwietniu br. udostępniono dla podróżnych jedną krawędź peronu w Bąkowcu, a w czerwcu br. w Chronowie – w tych dwóch lokalizacjach prace są kontynuowane. W 2021 r. przebudowano przystanek w Niemojkach. Program zakłada ograniczenie wykluczenia komunikacyjnego umożliwiając pasażerom dostęp do kolejowej komunikacji. Na ten cel przeznaczono 1 mld zł. W zadaniu uwzględniono 314 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej jest 185 lokalizacji, a na liście rezerwowej 129.

Źródło: Informacja prasowa
Fot. PKP PLK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz