Sektorkolejowy » Legnica: Postępują prace remontowe na stacji kolejowej

Legnica: Postępują prace remontowe na stacji kolejowej

pzez Damian

Po licznych komplikacjach hala peronowa wchodząca w skład obiektu w Legnicy zyskuje nowe oblicze. Początkowo za realizację remontu odpowiadała firma Fewaterm, jednak ze względu na m.in. duże problemy z płatnościami dla podwykonawców i ogromne opóźnienia robót spółka PKP Polskie Linie Kolejowe zerwała umowę z dotychczasowym wykonawcą. Modernizacja stanęła w miejscu. Następnie polski zarządca infrastruktury kolejowej rozpisał nowy przetarg. Aktualnie za wykonanie inwestycji odpowiada Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM” z Wrocławia.

Do użytku pasażerów oddano już peron 1A, z którego można dostać się przede wszystkim do miejscowości Chocianów. Funkcjonują także perony nr 1, 2 oraz 5, natomiast perony nr 3 i 4 są obecnie całkowicie zamknięte. Postępują prace związane z wykonaniem pokrycia dachowego i wymianą elementów konstrukcji. Widoczne są efekty działań w rejonie przejścia podziemnego.

Zakres prac w ramach inwestycji PKP PLK obejmuje również  m.in. wykonanie 4 wind dla osób niepełnosprawnych, które zostaną zamontowane naprzeciwko schodów prowadzących z przejścia podziemnego na perony o numerach 2,3,4 oraz 5.

Zgodnie z planem remont stacji kolejowej w Legnicy ma zakończyć się do końca br. Warto przypomnieć, że wartość umowy podpisanej z aktualnym wykonawcą przedsięwzięcia opiewa na kwotę 30,6 mln zł, natomiast wartość kontraktu zawartego z pierwotnym wykonawcą wynosiła ok. 18,5 mln zł. Finalnie sumaryczny koszt inwestycji wyniesie około 37,6 mln zł, ze względu na fakt, iż firmie Fewaterm naliczono kary umowne w wysokości ok. 11,5 mln zł (30% ceny kontraktowej brutto).

Więcej informacji o remoncie stacji kolejowej w Legnicy można znaleźć:

O firmie DOLKOM pisaliśmy m.in.:

Autor: Damian Malesza
Fot. Piotr Krzyżanowski – legnica.naszemiasto.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz