Sektorkolejowy » Czego najbardziej oczekują od siebie pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie?

Czego najbardziej oczekują od siebie pasażerowie komunikacji miejskiej w Krakowie?

pzez Damian

MPK w Krakowie zapytało o to w sondzie na stronie internetowej. Przez ostatnie dwa miesiące można było głosować na zachowania pasażerów w komunikacji miejskiej, których najbardziej oczekujemy. W sumie oddano prawie 3 000 głosów. Jakie są wyniki tej sondy?

Okazuje się, że najbardziej oczekujemy od innych tego, że nie będą słuchać głośnej muzyki. Tak odpowiedziała co trzecia osoba biorąca udział w głosowaniu (33 proc.).

Na drugim miejscu najbardziej oczekiwanych zachowań jest nieblokowanie drzwi w tramwajach i autobusach. Chodzi o te sytuacje, gdy do pojazdu nie da się wejść lub wysiąść tylko dlatego, że drzwi blokują pasażerowie. Na to zachowanie wskazało aż 26 proc. głosujących.

Jako trzecie najbardziej oczekiwane zachowanie zostało wskazane ustąpienie miejsca innej osobie, która tego potrzebuje (o tym cały czas MPK SA w Krakowie przypomina prowadząc kampanię „Bądź wrażliwy – ustąp miejsca”). Tak zadecydowało 14 proc. głosujących.

Od współpasażerów oczekujemy także, że nie będą śmiecić w pojazdach (11 proc.), będą zdejmować plecak podróżując w tramwaju i autobusie (10 proc.) oraz tego, że oddadzą znaleziony przedmiot, który ktoś inny pozostawił (6 proc.).

Korzystając z komunikacji miejskiej warto o tych oczekiwaniach współpasażerów pamiętać.

Źródło: MPK Kraków

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz