Sektorkolejowy » Będzie nowy parking przy stacji kolejowej w Gryficach

Będzie nowy parking przy stacji kolejowej w Gryficach

pzez Damian

Mieszkańcy Gryfic zyskają lepsze możliwości codziennych dojazdów m.in. w stronę Szczecina, Goleniowa, Koszalina i Kołobrzegu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę parkingu w sąsiedztwie stacji kolejowej, który umożliwi wygodne łączenie podróży autem i koleją. Inwestycja zrealizowana będzie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025”.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują nowy parking, na terenie bezpośrednio sąsiadującym ze stacją kolejową w Gryficach, który zapewni mieszkańcom wygodne przesiadki do pociągów. Parking przy ul. Dworcowej będzie posiadał 60 miejsc postojowych, w tym 4 stanowiska dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Przewidziano również dodatkową przestrzeń do parkowania rowerów. Pomiędzy parkingiem a peronami powstanie wygodny ciąg komunikacyjny. Całość zostanie oświetlona latarniami działającymi w energooszczędnej technologii LED.

Inwestycja w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025” o wartości 860 tys. zł. netto, będzie prowadzona w systemie „projektuj i buduj”. Wykonawcą prac będzie firma EL-IN Sp. z o.o. w Skierniewicach. Zakończenie prac planowane jest do końca marca 2025 r. Po zakończeniu inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przekażą parking Gminie Gryfice, która będzie odpowiedzialna za jego zarządzanie i utrzymanie.

Źródło: PKP PLK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz