Sektorkolejowy » Bytom: Kolejowa Noc Muzeów z SGKW

Bytom: Kolejowa Noc Muzeów z SGKW

pzez Damian

Wieczorne przejazdy koleją wąskotorową, zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy oraz Izby Tradycji, a na koniec ognisko, przy którym będzie można upiec przyniesione ze sobą kiełbaski. Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych w Bytomiu po raz pierwszy w historii włącza się w Noc Muzeów. Zapraszamy 18 maja na stację Bytom Karb Wąskotorowy, gdzie na turystów czekają kolejowe atrakcje.

Największą atrakcją Kolejowej Nocy Muzeów będą wieczorne przejazdy popularnym „Rysiem”, który Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych dzięki pomocy Miasta Bytom pozyskało w grudniu 2021 roku. 18 maja zaplanowano dwa przejazdy: o godz. 18:00 (pociąg wyjeżdża o godz. 20:00, wcześniej odbędzie się zwiedzanie) i 20:30 (pociąg wyjeżdża o godz. 22:30, wcześniej odbędzie się zwiedzanie) na trasie Bytom Karb Wąskotorowy – Tarnowskie Góry Wąskotorowe – Bytom Karb Wąskotorowy. Sprzedaż biletów na ten wyjątkowy przejazd rozpocznie się dzisiaj 7 maja od godziny 17:00. bilety dostępne są TUTAJ.

Ceny biletów:

  • Normalny – 50 zł;
  • Ulgowy – 40 zł – przysługuje uczniom i studentom do 26 roku życia oraz osobom z niepełnosprawnością

Godziny przejazdów:

  • przejazd: 18:00 (pociąg wyjeżdża o godz. 20:00, wcześniej odbędzie się zwiedzanie);
  • przejazd: 20:30 (pociąg wyjeżdża o godz. 22:30, wcześniej odbędzie się zwiedzanie)

Więcej informacji o Kolejowej Nocy Muzeów na stronie SGKW

Plakat

Jedna z największych atrakcji turystycznych w Bytomiu i na Śląsku

Na mapach kolei wąskotorowych Bytom zajmuje wyjątkowe miejsce. To tu, nieprzerwanie od 1853 roku działa najstarsza czynna linia kolei wąskotorowej na świecie. Obsługuje ona trasę o długości 21 km, której przystanek początkowy znajduje się na peronie wąskotorowym dworca głównego w Bytomiu. Pociągi na tej trasie zatrzymują się na dziesięciu stacjach, między innymi na zabytkowej stacji Bytom Karb Wąskotorowy, w Suchej Górze w pobliżu rezerwatu Segiet, przy Zabytkowej Kopalni Srebra oraz – w lecie – przy zalewie Nakło-Chechło, chętnie odwiedzanym przez mieszkańców regionu.

Popularny Ryś znowu wyjedzie w trasę

Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych powstało w roku 2003, a celem jego istnienia jest zachowanie w jak najlepszym stanie istniejących linii, budynków i taboru Górnośląskich Kolei Wąskotorowych oraz ochrona dziedzictwa przemysłowego. Jego wolontariusze i pracownicy wykonują prace obejmujące wszelkie aspekty działania firmy kolejowej – od utrzymania porządku na terenie stacji i wzdłuż torów poprzez remonty nawierzchni kolejowej, remonty taboru aż po prowadzenie wszelkiej niezbędnej dokumentacji.

Źródło: bytom.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz