Sektorkolejowy » Włochy: Captrain Italia wzmacnia partnerstwo z RAILPOOL w celu odnowienia floty

Włochy: Captrain Italia wzmacnia partnerstwo z RAILPOOL w celu odnowienia floty

pzez Adrian

Captrain Italia i RAILPOOL podpisały umowę sprzedaży i leasingu zwrotnego 13 lokomotyw Alstom Traxx DC3 wyposażonych w moduł LAST MILE.

RAILPOOL wydzierżawi te 13 lokomotyw Captrain na podstawie długoterminowej umowy. Oczekuje się, że umowa ta usprawni strategie zarządzania flotą Captrain poprzez zapewnienie dostępu do spójnego zestawu pojazdów, uzupełnionego o pełną obsługę techniczną świadczoną przez RAILPOOL.

Dodanie tych 13 lokomotyw sprawia, że obecna flota jednostek dzierżawionych przez Captrain od RAILPOOL wynosi łącznie 32, a kolejne osiem jednostek ma dołączyć do floty w drugiej połowie roku.

Mauro Pessano, dyrektor generalny Captrain Italia, był entuzjastycznie nastawiony do zdolności partnerstwa do przyspieszenia procesu odnowy floty firmy. Podkreślając zalety nowych lokomotyw, Pessano wskazał na ich doskonałe osiągi w zakresie trakcji, niezawodności i efektywności kosztowej. Podkreślił również integrację modułu Last Mile i gotowość do zbliżającego się wdrożenia Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym (ERTMS) jako znaczące zalety dla klientów Captrain.

Alberto Lacchini, dyrektor generalny RAILPOOL Italia, potwierdził zaangażowanie firmy na rynku włoskim. Podkreślił, że umowa wzmacnia pozycję RAILPOOL jako lidera w lokalnym sektorze wynajmu, z największą flotą lokomotyw Alstom Traxx DC3 Last Mile we Włoszech.

Po osiągnięciu pełnej operacyjności Captrain będzie dysponował jednorodną flotą 32 lokomotyw pod zarządem RAILPOOL, co przyniesie oczywiste korzyści w zakresie zarządzania operacyjnego.

Autor: Karel Novak
Źródło: RailMarket
Fot. RAILPOOL

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz