fbpx
Sektorkolejowy » Uroczyste przekazanie dwudrogowego pojazdu do montażu i regulacji sieci trakcyjnej dla poznańskiej spółki ZRK-DOM

Uroczyste przekazanie dwudrogowego pojazdu do montażu i regulacji sieci trakcyjnej dla poznańskiej spółki ZRK-DOM

pzez Damian

Nowoczesny dwudrogowy pojazd do montażu i regulacji sieci trakcyjnej wzmocni potencjał Zakładu Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu sp. z o.o. – spółki z Grupy Kapitałowej PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Maszyna została odebrana od firmy Copma Polska na Targach Innotrans w Berlinie. Pojazd będzie wykorzystywany do prac inwestycyjnych oraz przy bieżącym utrzymaniu sieci trakcyjnej.

Wzbogacenie parku maszynowego ZRK-DOM Poznań jest możliwe dzięki dokapitalizowaniu spółek zależnych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Odebrany pojazd dwudrogowy to jedna z trzech maszyn, które obejmuje umowa ze stycznia 2022 r. z producentem Copma Polska sp. z o.o. Wartość umowy to 11,5 mln zł netto.

Nowoczesny sprzęt to planowe i bezpieczne podróże

Pojazd dwudrogowy ZDS-5 Copma Polska składa się z samochodu ciężarowego wraz z układem do jazdy po torze kolejowym o szerokości 1435 mm. Pojazd wyposażony jest w urządzenia niezbędne do budowy i montażu sieci trakcyjnej, m. in. platformę roboczą, hydrauliczny żuraw samochodowy, hydrauliczną wypornicę sieci trakcyjnej oraz pantograf pomiarowy. 

Nowoczesny pojazd pozwoli na zwiększenie efektywności prowadzonych robót – wzrost tempa realizacji prac i poprawę jakości sieci trakcyjnej – co wpływa m. in. na utrzymanie planowych kursów pociągów. Lepsze utrzymanie infrastruktury kolejowej to dla pasażerów bardziej punktualne i bezpieczne podróże, a dla przewoźników towarowych sprawny i płynny przewóz ładunków.

Źródło: PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz