Sektorkolejowy » Światowa premiera MagRail: lewitujące pociągi na istniejących liniach kolejowych

Światowa premiera MagRail: lewitujące pociągi na istniejących liniach kolejowych

pzez Damian

Nevomo zaprasza do udziału w światowej premierze technologii umożliwiającej lewitację pociągów na klasycznych torach kolejowych. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wyniki testów lewitacji pojazdów szynowych zrealizowanych przez firmę na torze testowym w Nowej Sarzynie na Podkarpaciu.

Nevomo to działająca w obszarze nowych technologii europejska firma z polskimi korzeniami i twórca nowej generacji kolei dużych prędkości. Jako wiodący gracz w dziedzinie innowacji w branży zrównoważonej i inteligentnej mobilności, firma opracowała unikalną na skalę światową technologię MagRail, umożliwiającą znaczną poprawę wydajności istniejących systemów transportu kolejowego i przeniesienie ich na wyższy poziom.

Nevomo dokonało przełomu technologicznego, przeprowadzając bezprecedensowe testy lewitacji na konwencjonalnej infrastrukturze kolejowej przy użyciu tej rewolucyjnej technologii.

Osiągnięcie to jest ważnym krokiem w kierunku modernizacji i usprawnienia istniejącej infrastruktury kolejowej tak, by osiąganie prędkości 550 km/h było możliwe przy bardzo konkurencyjnych kosztach. MagRail na nowo zdefiniuje sposób, w jaki ludzie będą podróżować i pomoże zredukować emisje CO2 w branży transportowej.

Rejestracja na wydarzenie

Źródło: nevomo.tech

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz