Sektorkolejowy » Rekordowy wynik PKP LHS – ponad 11 mln ton przewiezionych ładunków

Rekordowy wynik PKP LHS – ponad 11 mln ton przewiezionych ładunków

pzez Adrian

Pomimo wybuchu wojny na terenie Ukrainy, która trwa już prawie rok, co skutkowało zamknięciem granic z Rosją i Białorusią oraz portów Morza Czarnego spółce PKP LHS w 2022 r. udało się zrealizować przewozy na poziomie 11,108 mln ton.

Przewiezienie ponad 11 mln ton ładunków to najlepszy wynik w historii spółki PKP LHS. Udało się go osiągnąć przy dotychczas najniższym udziale przewozów rudy żelaza oraz znaczącym udziale przewozów pozostałych ładunków, które wymagają nie tylko większych nakładów finansowych, ale także wzmożonej pracy pracowników LHS i służb administracji państwowej na granicy.

Realizacja takich przewozów była możliwa dzięki prowadzonej w ostatnich latach intensywnej działalności inwestycyjnej przez spółkę PKP LHS. Na bardzo dobry wynik przewozowy istotny wpływ miały też przewozy realizowane w ramach pomocy humanitarnej Ukrainie” – podkreślał Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP LHS.

Gratuluję spółce wyniku przewozowego, jaki osiągnęła w ubiegłym roku. Jednocześnie dziękuję wszystkim pracownikom PKP LHS za kompleksową organizację przewozu towarów pomiędzy Polską a Ukrainą oraz pomoc udzielaną uchodźcom” – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Spółka PKP LHS w 2022 r. zrealizowała inwestycje o łącznej wartości ponad 57 mln zł. Przebudowano układ torowy oraz zmodernizowano halę wagonową na stacji Hrubieszów LHS. Zakończono także II etap inwestycji, której zakres obejmował zabudowę urządzeń SRK pozwalających w pełni zobrazować sytuację ruchową na szlakach, mijankach i stacjach kolejowych. Ponadto zbudowano mijankę Zamość – Majdan LHS, która znacząco przyczyniła się do zwiększenia przepustowości linii kolejowej nr 65 i oddano do użytku halę magazynową na terenie Terminala Przeładunkowego Szczebrzeszyn LHS. Warto dodać, że na terenie spółki powstało aż 7 farm fotowoltaicznych, których łączna moc wynosi 365 kWh.

O spółce PKP LHS pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. PKP LHS

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz