Sektorkolejowy » Utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Wrocław – Głogów. Powodem jest kradzież sieci trakcyjnej

Utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Wrocław – Głogów. Powodem jest kradzież sieci trakcyjnej

pzez Adrian

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Koleje Dolnośląskie, utrudnienia w ruchu pociągów relacji Wrocław – Głogów, przez Legnicę i Lubin są spowodowane zerwaną siecią trakcyjną w okolicach stacji Gorzelin. Na odcinku pomiędzy Raszówką a Lubinem uruchomiono autobusową komunikację zastępczą.

Na odcinku Wrocław Główny – Głogów, pomiędzy stacjami Lubin – Raszówka, w nocy doszło do zerwania sieci trakcyjnej. Jak informuje zarządca infrastruktury – PKP Polskie Linie Kolejowe, doszło do tego w konsekwencji kradzieży elementów sieci trakcyjnej” – poinformował Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Aktualnie PKP Polskie Linie Kolejowe zajmują się naprawą trakcji. Prace naprawcze mogą potrwać do godz. 200 w nocy ze środy na czwartek. Ze względu na skradzioną sieć trakcyjną wszystkie połączenia pociągów pośpiesznych będą zatrzymywać się w Raszówce. Odwołano także dzisiejszy poranny pociąg 66551 relacji Legnica (4:08) – Głogów (5:02). Pasażerom nie udało się dojechać do celu, gdyż w tamtym momencie nie zorganizowano jeszcze komunikacji zastępczej.

Autor: Damian Malesza
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz