Sektorkolejowy » Przetarg na budowę terminala przeładunkowego na stacji PKP LHS w m. Knapy

Przetarg na budowę terminala przeładunkowego na stacji PKP LHS w m. Knapy

pzez Damian

Treeden Group sp. z o.o. poinformowała o ogłoszeniu przetargu na realizację robót budowlanych w ramach drugiego etapu realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Budowa terminalu przeładunkowego na stacji PKP LHS w Woli Baranowskiej w miejscowości Knapy”. Wykonawcy zainteresowani pozyskaniem zlecenia mogą składać oferty do 20 czerwca br.

W zamówieniu chodzi o wykonanie robót budowlanych w zakresie inwestycji polegającej na wybudowaniu terminala przeładunkowego na stacji PKP LHS w Woli Baranowskiej, w skład którego wchodzi: magazyn płaski z zadaszeniem strefy przeładunkowej z wewnętrzną instalacją elektryczną, budynek biurowo-administracyjny z instalacjami wewnętrznymi (wodociągową, kanalizacyjną, wentylacyjną i klimatyzacyjną, ogrzewania, elektryczną), zespół pięciu silosów z zadaszonymi koszami do rozładunku/załadunku pociągów i samochodów, zbiornik wody do celów p.poż., place magazynowo-przeładunkowe, torowiska, waga samochodowa, dwie wagi kolejowe, instalacje zewnętrzne (wodociągowa, elektryczna, telekomunikacyjna, kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna z bezodpływowym zbiornikiem na nieczystości ciekłe o pojemności 9 m3), przebudowa linii telekomunikacyjnej, przyłącze kanalizacji deszczowej i wody.

W wyborze wykonawcy zamawiający w 50% będzie brać pod uwagę cenę brutto, w 45% doświadczenie wykonawcy, a w 5% okres gwarancji i rękojmi na roboty budowlane i dostawy sprzętu. Początek realizacji prac przewidywany jest na 27 czerwca, a zakończenie na 30 września 2023 r.

29 marca pomiędzy Treeden Group a Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego została zawarta umowa o dofinansowanie budowy Terminala Przeładunkowego Treeden Group na stacji PKP LHS Wola Baranowska.

Treeden Group to międzynarodowy operator logistyczny świadczący usługi głównie w krajach Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) i w Polsce. Zamówienia realizuje w systemie „door-to-door”. Zajmuje się głównie międzynarodowym transportem kolejowym. Posiada umowy z kolejami polskimi PKP LHS sp. o.o. i PKP CARGO sp. z o.o. oraz z kolejami na Ukrainie, Białorusi, Rosji i w Kazachstanie.

Autor: Agata Sumara
Fot. lhs.com.pl – zdjęcie ilustracyjne

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz