Sektorkolejowy » PKP Cargo: Kolej jest bezpieczna

PKP Cargo: Kolej jest bezpieczna

pzez Adrian

Sytuacja Polski i bezpieczeństwo naszego kraju w kontekście wojny na Ukrainie były wiodącym motywem podczas tegorocznej edycji konferencji Defence 24 Day. O bezpieczeństwie w obszarze transportu i logistyki mówił prezes PKP CARGO S.A. Dariusz Seliga.

Wojskowi, przedsiębiorcy, naukowcy, eksperci, politycy, samorządowcy przez dwa dni dyskutowali na PGE Narodowym w Warszawie o najważniejszych problemach związanych z bezpieczeństwem Polski i Europy. Dużo uwagi zwrócono na ochronę infrastruktury krytycznej państwa, czyli sieci energetycznych, gazowych, czy systemu transportowego. Tym zagadnieniom poświęcony był jeden z paneli, w którym wziął udział także prezes PKP CARGO S.A. Dariusz Seliga.

Szef PKP CARGO podkreślił, że spółka przykłada ogromną wagę do bezpieczeństwa transportów kolejowych, a kolej w tej materii współpracuje mocno m.in. z Wojskami Obrony Terytorialnej, np. w zakresie ochrony przed atakami terrorystycznymi. Z kolei współpraca z Wojskami Obrony Cyberprzestrzeni pomaga PKP CARGO w ochronie danych zapisanych w sieci informatycznej firmy. – Przeróżne są próby wejścia do sieci poprzez konta pracowników, którzy mają do niej częściowy dostęp – mówił prezes Dariusz Seliga. I dziękował za pomoc w ochronie zasobów informatycznych PKP CARGO Wojskom Obrony Cyberprzestrzeni i służbom specjalnym.

Prezes zwrócił uwagę, że w obecnych czasach konieczna jest jak najbliższa współpraca z wojskiem przedsiębiorstw będących częścią infrastruktury krytycznej państwa. – Życzyłbym sobie jako prezes, aby wojsko było obecne we wszystkim. Osobiście czułbym się wtedy bezpieczniej – stwierdził Dariusz Seliga.

Prezes PKP CARGO zaznaczył, że najważniejsza w dbaniu o ochronę infrastruktury krytycznej jest postawa ludzi. Dlatego konieczne jest ciągłe zwracanie uwagi pracowników na bezpieczeństwo wokół nich.

Źródło: PKP CARGO
Fot. defence24day.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz