Sektorkolejowy » Kolejka Parkowa Maltanka zaprasza w weekend na Dni Pary

Kolejka Parkowa Maltanka zaprasza w weekend na Dni Pary

pzez Adrian

Para-buch! Koła – w ruch! Już w najbliższy weekend (27 i 28 maja) na torach Maltanki ponownie pojawi się Borsig Bn2t. Parowóz będzie odjeżdżał o pełnych godzinach ze stacji Maltanka a 30 minut później – ze stacji Zwierzyniec.

Kolejka Parkowa Maltanka to jedna z bardziej znanych atrakcji Poznania. Dzięki wąskotorówce można wygodnie  dotrzeć z okolic ronda Śródka do Term Maltańskich czy Nowego Zoo, podziwiając po drodze jezioro i atrakcje Malty – taka przejażdżka cieszy nie tylko najmłodszych, ale również miłośników wąskotorówek. Maltanka to jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm.

W sezonie 2023 Kolejka Parkowa Maltanka kursuje codziennie: w dni robocze co godzinę, a w soboty, niedziele i święta – co 30 minut (od 10.00 do 19.00). W najbliższy weekend jeden ze składów poprowadzi parowóz Borsig Bn2t z 1925 roku, najstarszy czynny parowóz w Polsce.

Tradycyjnie już parowóz będzie wyjeżdżał na szlak ze stacji Maltanka o pełnych godzinach, a 30 minut później – ze stacji Zwierzyniec.

Szczegółowe informacje, w tym rozkład jazdy i cennik, dostępne są TUTAJ.

Źródło: MPK Poznań

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz