Sektorkolejowy » Poznań: Prace remontowe na fragmencie trasy na ul. Hetmańskiej

Poznań: Prace remontowe na fragmencie trasy na ul. Hetmańskiej

pzez Damian

Na 27 kwietnia br. planowane jest rozpoczęcie prac w ciągu ulicy Hetmańskiej. Wymieniana będzie część węzła rozjazdowego Głogowska/Hetmańska oraz nawierzchnia na przejeździe tramwajowym na skrzyżowaniu z ulicami Kolejową i Górecką.

W sobotę, 27 kwietnia br., rozpoczną się prace na ulicy Hetmańskiej – konieczna stała się bowiem wymiana części rozjazdu wraz ze zwrotnicami na węźle Głogowska/Hetmańska (od strony Dębca i Rataj). Jednocześnie w tym miejscu wymieniona zostanie nawierzchnia w torowisku, także na przejściu dla pieszych.

Prace zaplanowano na ok. 3 tygodnie. W tym czasie nieczynne będzie przejście dla pieszych przez ulicę Hetmańską (przy przystankach tramwajowych), zmieniona zostanie również organizacja transportu publicznego. Od 27 kwietnia do 17 maja br. tramwaje linii 1, 7 i 11 kursować będą zmienionymi trasami. Aby ułatwić przemieszczanie się uruchomiona zostanie linia tramwajowa 97 oraz autobusowa T1.

Tramwaje linii 1 (Franowo-Budziszyńska) i 11 (Piątkowska-Unii Lubelskiej) kursować będą trasą objazdową przez ulice 28 Czerwca 1956 r., Wierzbięcice i Matyi. Linia 7 będzie funkcjonować na trasie z Połabskiej do Starołęki Małej, uruchomiona zostanie również linia 97 (która zastąpi dotychczasową „siódemkę” w jej zachodniej części). Tramwaje linii 97 kursować będą z pętli Ogrody ulicami Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańską do węzła Głogowska/Hetmańska.

Trasa linii autobusowej za tramwaj T1 wyznaczona została od węzła Głogowska/Hetmańska ulicami Głogowską, Winklera, Kasprzaka, Hetmańską do Rolnej i dalej – Hetmańską i Głogowską do węzła Głogowska/Hetmańska. Umożliwi podróżowanie Hetmańską na odcinku czasowo pozbawionym tramwajów.

Czas, kiedy niemożliwy będzie ruch tramwajów na odcinku ulicy Hetmańskiej, zostanie wykorzystany na remont przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu Hetmańskiej z Kolejową i Górecką. Te prace prowadzone będą w dniach od 27 kwietnia do 5 maja br. Na odcinku ok. 40 metrów wymienione zostaną szyny, usunięta zostanie dotychczasowa nawierzchnia z kostki, a w jej miejsce powstanie nowa, betonowa. W efekcie po zakończeniu remontu poruszanie się w tym rejonie stanie się dla uczestników ruchu bardziej bezpieczne i komfortowe.

W związku z prowadzonymi pracami na przejeździe na zmiany w organizacji ruchu drogowego muszą przygotować się kierowcy. W trakcie remontu niemożliwy będzie przejazd (w obu kierunkach) w relacji Kolejowa-Górecka oraz skręcanie w relacjach na co dzień wiodących przez torowisko.  Utrzymany zostanie ruch na ulicy Hetmańskiej, choć jezdnia – wraz z postępem prac – może ulegać czasowym zwężeniom.

Źródło: MPK Poznań

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz