Sektorkolejowy » Rozpoczyna się konferencja INFRASZYN 2024 w Zakopanem

Rozpoczyna się konferencja INFRASZYN 2024 w Zakopanem

pzez Damian

W dniach 24-26 kwietnia w zakopiańskim Ośrodku Wypoczynkowym „HYRNY” zlokalizowanym u podnóża Tatr odbywa się XVI Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Projektowanie, budowa i utrzymanie infrastruktury w transporcie szynowym”. Wydarzenie organizowane cyklicznie stało się obowiązkową pozycją w kalendarzu specjalistów związanych z sektorem kolejowym. Jak co roku koncentruje się na przeglądzie najnowszych branżowych rozwiązań i doświadczeń oraz zaprezentowaniu innowacyjnych osiągnięć technicznych w skali Europy.

O konferencji INFRASZYN 2024

Organizatorami tegorocznej edycji wydarzenia poświęconego projektowaniu, budowie oraz utrzymaniu infrastruktury w transporcie szynowym są: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Radomiu (SITK RP), Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej, Uniwersytet Radomski, Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej, Uniwersytet Szczeciński oraz Politechnika Wrocławska. W gronie uczestników znajdą się m.in. przedstawiciele największych przedsiębiorstw kolejowych, zarządców infrastruktury, świata nauki, środowisk technicznych i polityki oraz eksperci.

INFRASZYN 2024 – zakres tematyczny

Konferencja skupia się na przedstawieniu rozwiązań i doświadczeń techniczno-technologicznych w transporcie szynowym w zakresie infrastruktury tj. nawierzchnia torowa, sieć trakcyjna, zasilanie, urządzenia SRK i telekomunikacja, ochrona środowiska, efektywność działań inwestycyjnych i modernizacyjnych oraz związanych z koleją konwencjonalną, kolejami dużych prędkości (KDP), metrem, koleją szerokotorową, koleją wąskotorową, tramwajami oraz koleją górską.

Tematyka wydarzenia obejmuje zagadnienia takie jak aspekty prawnych, organizacyjne, ekonomiczne i techniczne dotyczące realizacji przedsięwzięć infrastrukturalnych w transporcie szynowym – z uwzględnieniem procedur unijnych. Prelegenci poruszą kwestie związane z pozyskiwaniem wsparcia finansowego ze środków Unii Europejskiej na inwestycje kolejowe.

Ponadto przedmiotem rozmów będą kierunki kształtowania polityki państwa w transporcie szynowym, które pozwolą na możliwie najbardziej efektywny rozwój tej branży. Organizatorzy uwzględnili w programie konferencji również przestrzeń na dyskusje o działaniach promocyjnych wyrobów służących budowie i utrzymaniu infrastruktury kolejowej zarówno na rynku polskim, jak i europejskim.

Sektor Kolejowy patronem medialnym konferencji INFRASZYN 2024

XVI Konferencja Naukowo-Techniczna pt. „Projektowanie, budowa i utrzymanie infrastruktury w transporcie szynowym” odbędzie się pod patronatem medialnym Sektora Kolejowego. W najbliższych dniach w Zakopanem spotykają się eksperci i specjaliści z dziedziny kolejnictwa oraz przedstawiciele przedsiębiorstw kolejowych. Podczas trzech intensywnych dni będą mieli okazję, by przedyskutować wszystkie kluczowe problemy branżowe, zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami i wymienić się wiedzą oraz bogatymi doświadczeniami, a także nawiązać nowe kontakty biznesowe. Organizatorzy wydarzenia zadbali o rozbudowany program merytoryczny wydarzenia.

O poprzednich edycjach konferencji można przeczytać:

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez SITK RP Oddział w Radomiu można znaleźć:

Autor: Damian Malesza
Fot. Sektorkolejowy

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz