Sektorkolejowy » Metrans w gronie największych kolejowych przewoźników intermodalnych w Polsce

Metrans w gronie największych kolejowych przewoźników intermodalnych w Polsce

pzez Damian

W ubiegłym roku firma Metrans może pochwalić się przewiezieniem 5,64% łącznej masy ładunków intermodalnych na polskich torach kolejowych, co stanowi szósty wynik na polskim rynku.

„Utrzymaliśmy wolumeny przewozów pomimo ogólnego spadku rynku o 1,4%. To, co wyróżnia usługi Metrans, to szybkość i punktualność. Podczas gdy średnia prędkość na polskim rynku wynosi 30 km/h, pociągi Metrans średnio osiągają 53,5 km/h. Połączenia Oderbrucke – Gądki i Dąbrowa Górnicza – Gdańsk osiągają nawet średnią prędkość handlową 66 km/h, ponad dwukrotnie wyższą od średniej rynkowej” – poinformowała spółka Metrans.

Okazuje się, iż Metrans wyróżnia się także na tle konkurencji pod względem punktualności pociągów. Docierają one na czas w 84% przypadków, podczas gdy średnia punktualność pociągów towarowych w Polsce kształtuje się na poziomie 43%.

„Biorąc pod uwagę priorytet transportu pasażerskiego na kolei, warunki pogodowe, prace infrastrukturalne oraz inne czynniki zewnętrzne, jest to znakomity wynik. Od 1 stycznia 2023 r. wysokiej jakości przewozy kolejowe są organizowane i zarządzane przez nowo utworzoną, dedykowaną spółkę – Metrans Rail Sp. z o.o.” – czytamy w komunikacie spółki Metrans.

O spółce Metrans

Metrans to spółka zależna Hamburger Hafen und Logistik AG (HHLA). Jest przodującym operatorem kolejowym, a także liderem rynku przewozów intermodalnych pomiędzy portami morskimi, a ich zapleczem w krajach Europy Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Dysponuje gęstą siecią terminali oraz rozbudowaną siatką połączeń obsługiwaną przez nowoczesne lokomotywy i wagony, co stanowi wydajny oraz przyjazny środowisku system logistyczny.

Więcej informacji o firmie Metrans można znaleźć:

Autor: Damian Malesza
Fot. Metrans

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz