Sektorkolejowy » METRANS rozszerza swoją sieć o nowe połączenie kolejowe między Polską a Turcją

METRANS rozszerza swoją sieć o nowe połączenie kolejowe między Polską a Turcją

pzez Adrian

Firma METRANS, oferuje nowe połączenia kolejowe pomiędzy Morzem Bałtyckim, Europą Środkową i Turcją. Sieć jaką obsługuje firma Metrans rozciąga się teraz od Gdańska, Hamburga, Bremerhaven, Wilhelmshaven i Rotterdamu w północnej Europie do Koper, Triestu, Pireusu i Istambułu na południu.

„Nowe relacje dobrze wpisują się w filozofię naszej dynamicznej grupy. Łączymy coraz większą liczbę portów z naszymi strategicznie położonymi terminalami HUB dla przeładunku kontenerów w całej Europie. Więcej relacji oznacza atrakcyjniejsze usługi dla naszych klientów, zarówno pod względem operacyjnym, jak i kosztowym” – powiedział Peter Kiss, prezes METRANS-Group.

Pierwszy pociąg z kontenerami wyjechał z METRANS HUB Dunajská Streda (Słowacja) do terminalu Halkali w Istambule 3 września. Początkowo w ciągu tygodnia będą obsługiwane dwa powrotne połączenia kolejowe. Nowe połączenie z Turcją jest możliwe dzięki współpracy z tureckim dostawcą usług logistycznych Omsan Logistics.

„Miło widzieć długo oczekiwane połączenie, które przynosi nowe możliwości dla klientów i rynku. Jak można się spodziewać po METRANS, prezentujemy zrównoważoną innowację: Pociągi blokowe między Gdańskiem a Ostrawą mają zoptymalizowaną długość, która może osiągnąć nawet 750 metrów. To zwiększa pojemność pojedynczego pociągu do 112 standardowych kontenerów i pomaga zużywać mniej energii na jedną skrzynię” – skomentował Peter Kiss.

Źródło: railmarket.com
Autor: Marketa Horpeniakova
Fot. hhla.de

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz