Sektorkolejowy » Metrans uruchomi nowe połączenia z Budapesztu: Port Rijeka i Belgrad

Metrans uruchomi nowe połączenia z Budapesztu: Port Rijeka i Belgrad

pzez Damian

Wiodący operator intermodalny w Europie Środkowo-Wschodniej uruchomi bezpośrednie regularne pociągi łączące port w Rijece i niedawno nabyty terminal Indija w pobliżu Belgradu z terminalem hub w Budapeszcie.

Od 1 czerwca 2023 r. Metrans uruchomi dwie nowe trasy ze swojego terminalu Csepel w Budapeszcie. Jedna z nich połączy ten terminal z portem w Rijece. Druga będzie obsługiwana do terminalu w Indiji, leżącego po północnej stronie Belgradu, stolicy Serbii.

Na początku tego roku operator ogłosił, że koncentruje się na Europie Południowo-Wschodniej. Planuje budowę nowego terminalu HUB w węgierskim Zalaegerzeg i jeszcze jednego terminalu na południu Węgier na granicy Serbii i Rumunii w Szeget. Po dodaniu nowych połączeń do portów Morza Północnego, Metrans uruchomił również nowe bezpośrednie linie ze swoich terminali do Stambułu nad Morzem Czarnym i Gdańska nad Morzem Bałtyckim, budując silną sieć połączeń w obszarze trzech mórz.

Tryb działania Metrans opiera się na modelu hub-and-spoke, w którym porty morskie są połączone z terminalami hubowymi, które służą jako centra dystrybucyjne. Z tych hubów obsługiwane są terminale satelitarne, umożliwiające szybki przeładunek i dystrybucję kontenerów zarówno w imporcie, jak i eksporcie.

Źródło: Railmarket.com
Autor: Lubomir Cech
Fot. Metrans

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz