Sektorkolejowy » Kolejowy Dzień Dziecka w Parowozowni Skierniewice

Kolejowy Dzień Dziecka w Parowozowni Skierniewice

pzez Damian

W sobotę 3 czerwca oraz w niedzielę 4 czerwca w godz. 11.00-15.00 zapraszamy do zabytkowej Parowozowni Skierniewice (ul. Łowicka 1) na otwarcie sezonu turystycznego 2023 r. – „Dzień Otwarty”, w ramach którego można poznać dzieje skierniewickiej parowozowni oraz zgromadzonych eksponatów.

Szczególnie gorąco zapraszamy na Kolejowy Dzień Dziecka, który w tym roku będziemy świętować w sobotę 3 czerwca w godz. 11.00-15.00. Z tej okazji dla najmłodszych fanów kolei, oprócz naszych stałych punktów programu, przygotowaliśmy liczne dodatkowe atrakcje:

  • pojazd kolejowego ratownictwa technicznego PKP Polskie Linie Kolejowe SA;
  • stanowisko animacyjne przygotowane przez PKP Cargo SA w ramach inauguracji tegorocznej akcji „Lato z parowozami”;
  • prezentacja Automatycznego Systemu Ostrzegania – ASO (FAC Sp. z o.o.);
  • stoisko edukacyjne Straży Ochrony Kolei.

Parowozownia będzie także dostępna dla zwiedzających 4 czerwca, również w godzinach 11.00-15.00 z podstawowym programem zwiedzania ekspozycji taboru – w towarzystwie przewodnika (o 11.00 i 13.00) oraz samodzielnie.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna także w tym roku umożliwia swoim pasażerom powrót gratis z Dni Otwartych Parowozowni Skierniewice. Wystarczy, że uzyskacie Państwo nasze potwierdzenie na bilecie ŁKA do Skierniewic, a wrócicie do stacji początkowej pociągiem tego przewoźnika bezpłatnie (w przypadku biletów elektronicznych wydajemy specjalne papierowe poświadczenie)

Źródło: psmk.org.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz