Sektorkolejowy » W ramach „Kolejowej Kropli Krwi” zebrano 24 litry krwi

W ramach „Kolejowej Kropli Krwi” zebrano 24 litry krwi

pzez Adrian

Akcja krwiodawstwa organizowana przez Urząd Transportu Kolejowego

W dniu 4 marca 2022 roku miała miejsce edycja specjalna „Kolejowej Kropli Krwi”, czyli akcji krwiodawstwa, która była organizowana przez Urząd Transportu Kolejowego.  Zainteresowani mogli oddać krew w ambulansie Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ, który będzie znajdował się niedaleko siedziby Urzędu Transportu Kolejowego, przy Al. Jerozolimskich 134 w Warszawie od godziny 900.

Efekty edycji specjalnej „Kolejowej Kropli Krwi”

W ramach wydarzenia pt. „Kolejowej Kropli Krwi” zebrano aż 24 litry krwi, która może pomóc ponad 40 osobom. Do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, która była organizowana przez Urząd Transportu Kolejowego, zgłosiło się prawie 100 osób. W gronie osób oddających krew znaleźli się m.in.:

  • pracownicy spółek związanych z branżą kolejową,
  • pracownicy Urzędu Transportu Kolejowego
  • pozostali krwiodawcy

Warto dodać, że zbiórka krwi była wspierana przez Wojskowe Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ. Zadowolenia z wyników przeprowadzonej akcji krwiodawstwa nie krył dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego:

„Aż trudno uwierzyć w wyniki dzisiejszej akcji. Do oddania krwi zgłosiło się prawie 100 chętnych i pomimo tego, że część z nich nie została z różnych przyczyn zakwalifikowana, zebrano 24 litry tego drogocennego płynu. To rekord akcji, którą organizujemy od 2017 roku. Budujące jest to, że nasze społeczeństwo chce pomagać i potrafi solidaryzować się z potrzebującymi. Zwłaszcza teraz, kiedy ta krew może być szczególnie potrzebna”.

„Kolejowa Kropla Krwi” odniosła sukces

Należy podkreślić, iż krew jest bardzo ważnym elementem, który jest wykorzystywany podczas ratowania zdrowia i życia ludzi. Ponadto od lat nie znaleziono substytutu krwi, dlatego wszelkie akcje krwiodawstwa są bardzo potrzebne.

Dobre rezultaty zorganizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego akcji krwiodawstwa to zasługa głównie krwiodawców, jednak należy dodać, że duże wsparcie napłynęło także od Ministerstwa Infrastruktury oraz spółek kolejowych, które zaangażowały się w nagłośnienie wydarzenia.

Sprawny i bezpieczny przebieg akcji zapewniło wysokie zaangażowanie Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa SP ZOZ.

O edycji specjalnej akcji krwiodawstwa pt. „Kolejowa Kropla Krwi” pisaliśmy już TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. UTK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz