Sektorkolejowy » Pracownicy MPK Poznań rozdali pasażerkom tramwajów kwiaty z okazji Dnia Kobiet

Pracownicy MPK Poznań rozdali pasażerkom tramwajów kwiaty z okazji Dnia Kobiet

pzez Adrian

„Kanciak” rozwoził kwiaty w Poznaniu

W dniu 8 marca 2022 roku w Poznaniu z okazji Dnia Kobiet kursował tramwaj 102N, czyli tzw. Kanciak. Zgodnie z tradycją z jego pokładu pracownicy Nadzoru Ruchu MPK Poznań rozdali napotkanym na przystankach tramwajowych kobietom kwiaty. Na pokładzie specjalnego „Kanciaka” znalazło się 1500 tulipanów.

Tradycja rozdawania w Dniu Kobiet kwiatów z pokładu tramwaju

Umilanie Dnia Kobiet pasażerkom MPK Poznań stało się już tradycją. Należy podkreślić, że nie doszłoby do tegorocznej edycja rozdania kwiatów z pokładu tramwaju, gdyby nie współpraca pomiędzy MPK Poznań a King Cross Marcelin.

„W ostatnim czasie w życiu codziennym towarzyszy nam duże napięcie, które spowodowane jest i pandemią koronawirusa, i wojenną rzeczywistością za wschodnią granicą. W takich czasach nawet drobne gesty życzliwości mają szczególne znaczenie. Wierzę, że niespodzianka w postaci kwiatów wywoła uśmiech i chociaż na chwilę poprawią nastrój niejednej z pań”

– powiedziała Jowita Żołnowska, dyrektor King Cross Marcelin.

Wyjątkowy w tym dniu tramwaj 102N kursował na terenie centrum Poznania w godzinach 1100 – 1400. Trasa przejazdu była dostosowywana na bieżąco, w taki sposób, aby móc obdarować jak największą ilość pasażerek MPK Poznań w różnych częściach śródmieścia.

Autor: Damian Malesza
Fot. MPK Poznań / Facebook

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz