Sektorkolejowy » Trwa przebudowa dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej

Trwa przebudowa dworca kolejowego w Dąbrowie Górniczej

pzez Adrian

Remont dworca Dąbrowa Górnicza wkracza w kolejny etap. Dostrzec można kolejne efekty prac – pojawiło się nowe poszycie dachu oraz zamontowano nowe okna. Zgodnie z planem wszystkie działania w ramach inwestycji za 15,62 mln zł brutto mają zakończyć się w pierwszej połowie 2023 r.

Wkrótce dawny dworzec Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej odzyska dawny blask i będzie spełniał potrzeby współczesnych podróżnych. Modernizacja obiektu, który powstał w 1888 r., przebiega z troską o zachowanie jego historycznego charakteru oraz dbałością o architektoniczne detale. Przebudowa dworca rozpoczęła się w grudniu 2021 r. W jej początkowej fazie wykonawca prac zajmował się pracami rozbiórkowymi i konstrukcyjnymi.

Aktualnie trwa montaż poszycia dachowego. Ponadto renowację przeszła już elewacja budynku dworca. Odtworzono także okna (na wzór historycznych). Wewnątrz dworca realizowane są prace wykończeniowe. Trwa rozprowadzanie instalacji elektrycznych, sanitarnych oraz teletechnicznych. Wykonywane są także posadzki oraz tynki na ścianach.

Wewnątrz dworca w Dąbrowie Górniczej znajdą się m.in.: kasy biletowe, poczekalnia, toalety oraz powierzchnie biurowe przeznaczone na wynajem. Warto dodać, że do obiektu przeniesiony zostanie Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości.

Za wykonanie inwestycji PKP S.A. odpowiedzialne jest przedsiębiorstwo Berger Bau Polska sp. z o.o. z Wrocławia. Projekt przebudowy dworca przygotowała GPVT Pracownia Architektoniczna s.c. z Poznania. Inwestycja jest realizowana w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023.

Więcej o przebudowie dworca w Dąbrowie Górniczej pisaliśmy TUTAJ.

O inwestycjach realizowanych w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. dabrowagornicza.naszemiasto.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz