Sektorkolejowy » Prezydent Poznania z wizytą w nowej siedzibie spółki Modertrans

Prezydent Poznania z wizytą w nowej siedzibie spółki Modertrans

pzez Adrian

W poniedziałek Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania odwiedził nową siedzibę spółki Modertrans, która zajmuje się produkcją nowoczesnych tramwajów.

Nowa siedziba spółki Modertrans znajduje się w Poznaniu przy ul. Stalowej 5 – tam, gdzie wcześniej funkcjonował Zakład Napraw Taboru Kolejowego. Całkowita powierzchnia produkcyjna tego obiektu to aż 7000 m2. W nowym zakładzie spółki Modertrans realizowane są m.in.:

  • prace utrzymaniowe elektrycznych zespołów trakcyjnych
  • prace utrzymaniowe szynobusów
  • prace naprawcze powypadkowe

Obiekt wykorzystuje tory połączone z bocznicą kolejową węzła Franowo, co znacznie ułatwia przyjmowanie pojazdów. Okazuje się, że każdy z nich trafia do zakładu przy ul. Stalowej 5 w Poznaniu z dowolnego miejsca w Polsce, wykorzystując dostępne linie kolejowe. Warto dodać, że część produkcji tramwajów nadal będzie realizowana w fabryce, która znajduje się w Biskupicach niedaleko Poznania.

„Modertrans to obok Międzynarodowych Targów Poznańskich najbardziej znana w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej spółka, w której udziały ma Poznań. Aktualnie największe światowe koncerny produkujące pojazdy szynowe interesują się zakupem Modertransu. Rozwój spółki to dla miasta wymierne zyski – zarówno finansowe, jak i wizerunkowe. Naszymi tramwajami podróżują już bowiem nie tylko poznaniacy, ale także m.in. wrocławianie. Już niedługo pojazdy produkowane przez firmę z Poznania będą jeździły także w Łodzi czy pod Berlinem” – mówił Jacek Jaśkowiak.

W trakcie wizyty prezydenta Poznania pokazany został elektryczny zespół trakcyjny Kolei Śląskich, który przechodził proces naprawy utrzymaniowej.

Autor: Damian Malesza
Fot.  Jacek Jaśkowiak

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz