Sektorkolejowy » Już niedługo Nadmorska Kolej Wąskotorowa rozpoczyna sezon

Już niedługo Nadmorska Kolej Wąskotorowa rozpoczyna sezon

pzez Adrian

Przejażdżki wąskotorówką na trasie Gryfice – Pogorzelica

W sobotę 30 kwietnia 2022 r. startuje  nowy sezon przewozowy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Od najbliższego długiego weekendu zainteresowani będą mogli przejechać się wąskotorówka codziennie na trasie pomiędzy Gryficami i Pogorzelicą aż do końca września.

Tak, jak w latach ubiegłych pociągi będą wyjeżdżały codziennie ze stacji w Gryficach (o godz. 840). Następnie po dotarciu do gminy Rewal będą kursowały wahadłowo na trasie Trzęsacz – Pogorzelica. Po pięciu pętlach wąskotorówka zrealizuje ostatni kurs do Gryfic (odjazd o godz. 1745 z Pogorzelicy).

Składy retro będą ciągnięte przez lokomotywę spalinową Lxd2. Ponadto okresie przedwakacyjnym od czasu do czasu kursował będzie także wagon motorowy MBxd2.

Przejazdy wąskotorówką cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów. To wspaniała opcja na spędzenie wolnego czasu.  Dzięki Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej można zobaczyć np. ruiny średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu lub latarnię morską w miejscowości Niechorze.

Ile kosztuje przejazd Nadmorską Koleją Wąskotorową?

Bilet indywidualny, który upoważnia do przejazdu wąskotorówką na trasie Trzęsacz – Pogorzelica kosztuje:

  • 25 zł – za przejazd w jedną stronę
  • 33 zł – za przejazd tam i z powrotem

Bilet rodzinny, który upoważnia do przejazdu wąskotorówką 1 lub dwie 2 dorosłe oraz dzieci do 14 roku życia na trasie Trzęsacz – Pogorzelica kosztuje:

  • dla 3 osób: 61 zł – przejazd w jedną stronę; 73 zł – przejazd tam i z powrotem
  • dla 4 osób: 76 zł – przejazd w jedną stronę; 92 zł – przejazd tam i z powrotem

Bilet grupowy, który upoważnia do przejazdu wąskotorówka grupy zorganizowane, które składają się z co najmniej 10 osób (do liczby osób nie wlicza się dzieci do 4 roku życia, które zgodnie z regułą podróżują za darmo, na każde 10 osób przypada jeden opiekun, dla którego przejazd jest także darmowy) wąskotorówką na trasie Trzęsacz – Pogorzelica kosztuje:

  • 21 zł za osobę – za przejazd w jedną stronę
  • 25 zł za osobę – za przejazd tam i z powrotem

Bilet promocyjny dotyczy przejazdu pierwszym kursem z Gryfic do Pogorzelicy i ostatnim kursem z Pogorzelicy do Gryfic i kosztuje:

  • 20 zł – za przejazd pierwszym kursem w 1 stronę
  • 20 zł – za przejazd powrotny ostatnim kursem
  • 29 zł – za przejazd pierwszym i ostatnim kursem

Bilet całodniowy upoważnia do wielokrotnego korzystania z przejazdów pociągami Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej na wszystkich trasach, przez cały dzień (bilet całodniowy ważny jest tylko w dniu zakupu) i kosztuje:

  • 100 zł

Szczegółowe informacje dotyczące biletów można znaleźć TUTAJ.

Rozkład jazdy Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej jest dostępny TUTAJ.

O Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej pisaliśmy już m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz