Sektorkolejowy » Grupa KZN Bieżanów na targach IAF w Münster 31.05 – 2.06.2022 r.

Grupa KZN Bieżanów na targach IAF w Münster 31.05 – 2.06.2022 r.

pzez Damian

Grupa KZN Bieżanów zaprezentuje targach kolejowych IAF w Münster, kompleksowy system do przewozu i rozładunku rozjazdów, przęseł torowych i innych elementów infrastruktury torowej. Owoc bliskiej współpracy z firmą Gesimar będzie prezentowany na stanowisku B204 na ekspozycji zewnętrznej.

Targi IAF są wiodącym wydarzeniem w światowej branży techniki torowej, szczególnie tej związanej z budownictwem i utrzymaniem linii kolejowych. Grupa KZN Bieżanów, wiodący producent rozjazdów i elementów nawierzchni szynowej oraz dostawca innowacyjnych rozwiązań związanych z ich logistyką, zaprezentuje na nich swój kompleksowy system transportu i rozładunku rozjazdów kolejowych. Trzonem tego systemu są wagony z rodziny SWITCHER (modele TILT, PLUS i FLAT), które uzupełnia zestaw bramownic PWP dostarczony przez francuskiego partnera, firmę Geismar. Kompatybilne połączenie obu produktów pozwala na bezpieczną i sprawną obsługę transportu, za- i rozładunku oraz precyzyjne umieszczenie fabrycznie zmontowanych rozjazdów kolejowych w miejscu docelowym, z zachowaniem najwyższej jakości początkowej tych kluczowych konstrukcji torowych. Innowacyjne rozwiązanie umożliwia osiągnięcie wyjątkowej precyzji i skrócenie czasu operacji budowlanych. Wagon SWITCHER TILT i bramownice PWP będzie można zobaczyć podczas IAF na ekspozycji zewnętrznej na stanowisku B204.

Polska gościem honorowym IAF

Obecność na tegorocznych targach w Münster jest dla Grupy KZN Bieżanów szczególnie ważna – IAF wybrało Polskę jako gościa honorowego 28. edycji tego wydarzenia. Polskie podmioty z reguły przyjeżdżają do Munster od lat w roli zwiedzających, a nie wystawców.

– Przełamujemy ten stereotyp i stajemy „po drugiej stronie lady” w roli wystawcy i sprzedawcy polskich rozwiązań dla gości z całego świata. Targi IAF to dla nas wyjątkowa okazja, by zaprezentować rozwój naszych innowacji technologicznych, które już teraz cieszą się międzynarodowym uznaniem. Po europejskich torach jeżdżą dwie dziesiątki naszych wagonów, a współpraca z Geismarem zaowocowała nowym rozwiązaniem na miarę współczesnych potrzeb techniki kolejowej. Pozyskanie bramownic PWP od Geismar i skuteczne zsynchronizowanie ich z naszymi SWITCHER-ami umożliwiło powstanie kompleksowego i elastycznego systemu bezpiecznego transportu i rozładunku rozjazdów kolejowych. – mówi Grzegorz Leszczyński, wiceprezes Grupy KZN Bieżanów.

Krakowską grupę reprezentować będą w Münster przedstawiciele spółki-matki KZN Bieżanów oraz KZN Switcher i KZN Rail. – Chcemy pokazać pełen potencjał zarówno od strony produkcji, wynajmu SWITCHER-ów, czy mobilnego serwisu taboru kolejowego, jak i kompleksowej usługi logistyczno-budowlanej polegającej na transporcie, rozładunku i zabudowie prefabrykowanych rozjazdów z wykorzystaniem wysoce specjalistycznych maszyn – podkreśla Leszczyński

Rodzina specjalistycznych wagonów SWITCHER

Grupa KZN Bieżanów wyprodukowała już 19 wagonów SWITCHER. Najwięcej, bo piętnaście sztuk, jest wagonów typu TILT z długą uchylną platformą do przewozu najdłuższych i najcięższych elementów rozjazdowych, z czego siedem sztuk dostarczono największemu operatorowi logistycznemu prefabrykowanych rozjazdów w Europie. Do tego z krakowskiej fabryki wyjechały także kolejne dwa wagony typu PLUS, z krótszą uchylną platformą i hydraulicznymi dźwigami kolankowymi; oraz dwa najnowsze w tej rodzinie wagony FLAT z długą płaską platformą. – To jednak nie jest nasze ostatnie słowo! Wykorzystując bazę wagonu specjalnego i zdobyte już doświadczenie, chcemy tworzyć nowe typy, np. z możliwością indywidualnej zabudowy klienta lub do przewozu kontenerów. Gorąco zapraszamy do odwiedzenia nas w Münster, bo oprócz możliwości zobaczenia naszej technologii i przeprowadzenia konkretnych rozmów biznesowych, będziemy mieć ze sobą prawdziwą polską gościnność i polskie specjały. – dodaje, z przymrużeniem oka, wiceprezes Grupy KZN Bieżanów.

Źródło: KZN Bieżanów
Fot. Archiwum KZN Bieżanów

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz