Sektorkolejowy » Rozpoczęły się największe na świecie targi technologii torowej IAF 2022 w Münster

Rozpoczęły się największe na świecie targi technologii torowej IAF 2022 w Münster

pzez Damian

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2022 w miejscowości Münster (Niemcy) odbywa się 28. Międzynarodowa Wystawa Technologii Torowych (IAF). Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Niemieckich Inżynierów Kolejnictwa e.V. (VDEI) będzie miało miejsce w Messe und Congress Centrum Halle Münsterland.

Organizatorzy wydarzenia oferują przegląd branży na ponad 15 tys. mpowierzchni hal, 6 tys. m2 terenów zewnętrznych oraz ponad 3 km torów. Podczas targów przewidziano liczne premiery. Najnowsze maszyny, urządzenia i technologie budowlane zostaną zaprezentowane w kompleksowy i przestrzennie skoncentrowany sposób.

Polska gościem honorowym

Organizatorem tej wystawy jest Stowarzyszenie Niemieckich Inżynierów Kolejnictwa (VDEI). Prezes Stowarzyszenia Thomas Mainka wyraża zadowolenie z udziału w inicjatywie Polski:

„Będziemy mogli w Münster powitać bardzo innowacyjny kraj. W ostatnich latach polska infrastruktura kolejowa bardzo mocno się rozwija, a modernizacje istniejących szlaków kolejowych – również strategicznych – nadal trwają.”

Grupa KZN Bieżanów zaprezentuje szerszej publiczności kompleksowy system do przewozu i rozładunku rozjazdów, rusztów torowych i innych elementów nawierzchni szynowej. Połączenie systemu SWITCHER z zestawem bramownic francuskiego producenta Geismar, pozwala na bezpieczną i wydajną obsługę transportów, logistykę, załadunek oraz precyzyjny rozładunek fabrycznie zmontowanych rozjazdów w miejsce zabudowy. To rozwiązanie zwiększa zarówno jakość, jak i produktywność na placu budowy, ponieważ operatorzy mogą bezpiecznie transportować rozjazdy i precyzyjnie je ustawiać za pomocą zdalnego sterowania (ekspozycja zewnętrzna stoisko B204 oraz namiot F200). (ARTYKUŁ DOSTĘPNY TUTAJ)

Przemysł kolejowy zaprezentuje innowacyjne pojazdy szynowe, nowe rozwiązania i ich elementy, jak również cały wachlarz usług. Nowe trendy w technikach dróg kolejowych, sygnalizacji i prowadzenia ruchu, zabezpieczania brygad torowych i maszyn wysokowydajnych łączą ze sobą kraje, kontynenty i narody. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w rosnącej liczbie gości. Specjaliści i przedstawiciele firm mają niepowtarzalną okazję do spotkań i wymiany doświadczeń.

Autor: Jan Bury
Fot. Przemysław Krajewski

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz