Sektorkolejowy » Zmiana rozkładu jazdy pociągów

Zmiana rozkładu jazdy pociągów

pzez Adrian

Od niedzieli 29 sierpnia obowiązuje nowy rozkład jazdy na kolei. To czwarta korekta z pięciu zapowiedzianych przez narodowego zarządcę na ten rok. Pociągi według tego rozkładu jazdy będą kursowały do 6 listopada.

Wracają pociągi na tracie Mielec – Dębica

Jak informuje PKP PLK S.A. od 1 września, po 12 latach mieszkańcy Podkarpacia skorzystają z połączeń na trasie Mielec – Dębica. Podróżni dostęp do kolei zapewniony będą mieli z nowych peronów na przystankach: Wojsław, Rzemień, Rzochów, Tuszyma, Dąbie, Pustków, Pustynia oraz stacjach: Mielec i Kochanówka Pustków. Czas przejazdu wyniesie 35 min.

Od dziś pociągi na trasie Warszawa – Radom pojadą po dwóch torach na całym odcinku, co zwiększy przepustowość linii. Umożliwia to uruchomienie większej liczby połączeń dalekobieżnych najkrótszą drogą przez Radom. Dzięki temu czas przejazdu na trasie np. Kraków – Olsztyn skróci się o ok. 30 minut. W Radomiu dwa nowe przystanki ułatwią komunikację w kierunku Radom Gołębiów i Radom Północny.

Po wakacjach modernizacja „zakopianki” będzie kontynuowana

Wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa za pociągi dalekobieżne na trasie Kraków – Zakopane i lokalne na trasie Sucha Beskidzka – Zakopane. Po zakończeniu sezonu turystycznego wracają prace na liniach nr 97, 98 i 99 na trasie Skawina–Sucha Beskidzka–Chabówka–Zakopane.

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia

Najistotniejsze zmiany w organizacji ruchu pociągów związane są z przebudową stacji Warszawa Zachodnia, na której czasowo wstrzymane zostanie kursowanie pociągów do/z peronu nr 8 (połączenie z tzw. linią obwodową). Ze względu na ograniczoną przepustowość linii średnicowej, część pociągów będzie kursować zmienionymi lub skróconymi trasami z wykorzystaniem stacji Warszawa Śródmieście i Warszawa Gdańska. Zmianie ulegną również połączenia kolejowe z lotniskiem im. Fryderyka Chopina.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy pociągów dostępne są na stronie portal pasażera, stronach przewoźników, a także w formie plakatów na dworcach i stacjach.

Autor: Jan Bury

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz