Sektorkolejowy » Modernizacja peronu SKM na stacji Gdynia Orłowo – przetarg

Modernizacja peronu SKM na stacji Gdynia Orłowo – przetarg

pzez Adrian

Spółka Szybka Kolej Miejska w Trójmieście ogłosiła przetarg nieograniczony na roboty budowlane w ramach zadania pn. „Modernizacja peronu SKM na stacji Gdynia Orłowo”. Firmy zainteresowane pozyskaniem kontraktu mogą składać oferty do 27 września 2021 r.

W ramach przedsięwzięcia przewidziano m.in.: przebudowę układu torowego w rejonie peronu, budowę peronu o długości 226 m, budowę wiaty zabezpieczającej cały przystanek, montaż elementów małej architektury, windy przy południowym wejściu na stację, które zostaną przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz podróżujących z rowerami.

Obecnie użytkowana asfaltowa powierzchnia na stacji zostanie zastąpiona nową, ułożoną z prefabrykatów betonowych antypoślizgowych. Wytyczone zostaną też m.in. ścieżki dotykowe dla osób niewidomych i słabowidzących, które poprowadzą do schodów, wind i innych ważnych elementów na stacji.

Przebudowa peronu w Gdyni Orłowie to część projektu pn. „Budowa zintegrowanego systemu monitorowania bezpieczeństwa oraz zarządzania informacją na linii kolejowej nr 250 wraz z modernizacją Budynku Dworca Podmiejskiego w Gdyni Głównej oraz peronów na linii kolejowej nr 250”. W ocenie złożonych ofert zamawiający będzie brał pod uwagę głównie cenę, która stanowi 94% wagi. W 6% o wyborze wykonawcy będzie decydować deklarowany okres gwarancyjny na wykonane prace. Czas przewidziany na realizację prac to 11 miesięcy.

Autor: Agata Sumara
Fot. www.gdynia.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz