Sektorkolejowy » Zbliżają się dni otwarte w Parowozowni Skierniewice

Zbliżają się dni otwarte w Parowozowni Skierniewice

pzez Damian

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei organizuje specjalną edycję dni otwartych z okazji XLV Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw i XXX Europejskich Dni Dziedzictwa. To doskonała okazja, by cofnąć się w czasie i poznać historię skierniewickiej parowozowni oraz obejrzeć zgromadzone eksponaty.

Specjalne Dni Otwarte w Parowozowni Skierniewice odbędą się w weekend 10-11 września 2022 r. w godz. 1100-1800. Zainteresowani będą mogli samodzielnie zwiedzić wydzielony fragment hali głównej. Oprowadzać będą także przewodnicy. Wstęp jest bezpłatny.

Przewidziano także ekspozycje zewnętrzne. Warto przypomnieć, że eksponaty zgromadzone w muzeum kolejnictwa w Skierniewicach są trzecią co do wielkości kolekcją tego typu w Polsce. W jej skład wchodzi ponad 100 wagonów i lokomotyw – niektóre z nich zostały wyprodukowane ponad 120 lat temu. Wśród nich znajdziemy parowozy oraz wagony restauracyjne, sypialne, salonowe i pasażerskie z końca XIX i początku XX w. Niektóre eksponaty są unikatami na skalę europejską. Wiele pojazdów nadal czeka na remont.

Dla osób, które chcą dotrzeć do Skierniewic pociągiem, Łódzka Kolej Aglomeracyjna przygotowała specjalną ofertę. Pasażerowie, którzy skorzystają z usług tego przewoźnika, by dotrzeć na dni otwarte parowozowni,  będą mogli na podstawie biletu TAM odbyć także podróż powrotną, bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Istnieje tylko jeden warunek – należy potwierdzić uczestnictwo w tym wydarzeniu.

O wydarzeniach organizowanych w skierniewickiej parowozowni pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. Jan Bytnar

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz