Sektorkolejowy » Małopolska: W październiku zostanie wydłużona trasa SKA2

Małopolska: W październiku zostanie wydłużona trasa SKA2

pzez Damian

7 września 2022 r. na spotkaniu Kolei Małopolskich z przedstawicielami gmin: Skawina, Brzeźnica, Spytkowice, Zator oraz Przeciszów wicemarszałek Łukasz Smółka poinformował, że Zarząd Województwa Małopolskiego postanowił od 1 października 2022 r. wydłużyć obecną trasę SKA2 (Kraków Główny – Podbory Skawińskie) do Przeciszowa.

Od 1 października br. 20 z 38 pociągów, które do tej pory jeździły  w relacji Kraków Główny – Podbory Skawińskie będzie kursować do stacji Przeciszów. Wydłużenie trasy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej SKA2 pozwoli na obsługę kolejnych nadwiślańskich gmin, które są położone na zachód od gminy Skawina – Brzeźnicy, Spytkowic, Zatora i Przeciszowa. Od początku października br. podróżni będą mogli dojechać w ok. 70 minut z Krakowa do Przeciszowa.

Pociągi Kolei Małopolskich będą zatrzymywać się na stacjach: Zelczyna, Wielkie Drogi, Jaśkowice, Brzeźnica, Półwieś, Ryczów, Spytkowice Kępki, Spytkowice, Zator oraz Przeciszów.

„Przygotowany rozkład jazdy z jednej strony da mieszkańcom zdecydowanej większości miejscowości położonych przy linii nr 94 możliwość dojazdów do Krakowa, natomiast z drugiej umożliwi realizację przez PKP PLK zaplanowanych prac inwestycyjnych” – podkreślał wicemarszałek Łukasz Smółka.

Rozkład linii SKA2 Kraków Główny – Przeciszów obowiązujący od 1 października 2022 r. jest dostępny TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. KM

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz