Sektorkolejowy » Ciech Cargo szuka pracowników kolejowych. Spółka zamierza zwiększyć skalę działalności

Ciech Cargo szuka pracowników kolejowych. Spółka zamierza zwiększyć skalę działalności

pzez Adrian

Spółka chce zatrudnić maszynistów oraz rewidentów w całej Polsce. W Inowrocławiu i Janikowie przewoźnik poszukuje kierujących pojazdami kolejowymi z napędem, manewrowych oraz ustawiaczy.

Przedsiębiorstwo Ciech Cargo w związku planami dalszego rozwoju chce zatrudnić nowych pracowników. Spółka chce zachęcić potencjalnych kandydatów elastycznym systemem pracy z różnymi dodatkami. Ciech Cargo wchodzi w skład jednej z największych grup chemicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przewoźnik zamierza w najbliższych latach zwiększyć skalę działalności oraz pozyskiwać więcej zleceń z zewnątrz.

Warto przypomnieć, że od sierpnia br. nowy prezesem zarządu firmy Ciech Cargo został Andrzej Pawłowski – doświadczony menedżer branży kolejowej. W swojej karierze pełnił funkcję m.in.  wiceprezesa PKP Polskich Linii Kolejowych, prezesa zarządu CTL Północ oraz członka zarządu ds. operacji i eksploatacji Grupy CTL Logistics – największego prywatnego przewoźnika kolejowego w Polsce.

„Chcemy zwiększyć skalę działania i zdywersyfikować portfolio usług. Nadal będziemy świadczyć najwyższej jakości usługi transportu w ramach Grupy CIECH, ale chcemy też mocniej powalczyć o zlecenia na rynku zewnętrznym. Wykorzystamy do tego swoje przewagi: doświadczoną kadrę, nowoczesną flotę lokomotyw elektrycznych, a także pełne zaplecze serwisowe dla przeglądów taboru. Szukamy pracowników, oferując im elastyczne możliwości zatrudnienia, nowoczesny i komfortowy tabor, szkolenia i szereg dodatków” – powiedział Andrzej Pawłowski, prezes zarządu Ciech Cargo.

Nie masz doświadczenia w branży kolejowej? To nie problem

Spółka Ciech Cargo pomaga w poszerzaniu uprawnień dla maszynistów pojazdów osobowych oraz zapewnia szkolenia dla osób, które nie pracowały wcześniej w branży kolejowej. Ponadto przewoźnik zapewnia pracownikom transport z domu do miejsca postoju lokomotywy i z powrotem i wypłaca „rozłąkowe” za dalekie kursy.

Ciech Cargo stawia na rozwój. Spółka chce zwiększać skalę działalności m.in. poprzez pozyskiwanie nowych zleceń, co wiąże się z koniecznością zwiększenia zatrudnienia.

Zakres usług  utrzymaniowych taboru świadczonych przez Ciech Cargo jest bardzo szeroki – od podstawowych napraw bieżących  poprzez P1 aż do P5.

O spółce Ciech Cargo

Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 260 osób, posiada  16 lokomotyw i 1500 wagonów. Siedziba Ciech Cargo znajduje się w Inowrocławiu. Spółka realizuje usługi transportu kolejowego w kraju, w zakresie: wynajmu wagonów kolejowych, kolejowych przewozów towarowych, obsługi i utrzymania bocznic oraz naprawy wagonów. Posiada nowoczesne lokomotywy elektryczne, takie jak Bombardier E594 TRAXX, Bombardier E483 Traxx lub Newag E6ACTa „Dragon 2”.

Grupa Ciech jest jednym z największych koncernów chemicznych, które działają w regionie Europy Środkowej. Ponadto dostarcza najwięcej krzemianów na Starym Kontynencie. Jest również m.in. drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Europie, czołowym producentem soli warzonej w Polsce i największym polskim producentem środków ochrony roślin.

Autor: Damian Malesza
Fot. Materiały własne

Może Ci się spodobać

2 komentarze

Adam 5 listopada 2022 - 20:44

Ciech się bardzo dobrze rozwija, a to dobre i dla samej firmy i dla osób, którym stworzy nowe miejsca pracy.

Odpowiedz
heniek 11 listopada 2022 - 20:08

kolega dla nich pracuje i mowi ze dobrze tam jest. miejsca pracy zawsze sie przydadza. teraz tym bardziej .

Odpowiedz

Zostaw komentarz