Sektorkolejowy » W Nowym Sączu powstaną dodatkowe przystanki kolejowe

W Nowym Sączu powstaną dodatkowe przystanki kolejowe

pzez Adrian

W ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Tarnów – Leluchów (linia kolejowa nr 96) zostaną zbudowane nowe przystanki: Nowy Sącz Dąbrówka oraz Nowy Sącz Gorzków.

PKP PLK podpisały już umowę na zaprojektowanie i budowę przystanku Nowy Sącz Dąbrówka. Wykonaniem inwestycji za ok. 12 mln zł zajmie się przedsiębiorstwo Nowak-Mosty Sp. z o.o. Zakres prac w ramach tego przedsięwzięcia obejmuje także remont pobliskiego wiaduktu kolejowego. Zakończenie wszystkich robót zaplanowano  na koniec 2023 r. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025.

Aktualnie trwa przetarg na budowę przystanku Nowy Sącz Gorzków. W jego obrębie powstanie również przejście podziemne.

Przystanki, które zostaną zbudowane w dzielnicach Dąbrówka i Gorzków będą zlokalizowane w sąsiedztwie dużych sądeckich przedsiębiorstw: FAKRO i DAKO. Na peronach pojawią się m.in. ławki, wiaty, tablice informacyjne z aktualnym rozkładem jazdy kolei oraz czytelne oznakowanie. Ponadto przystanki będą w pełni przystosowane do potrzeb osób, których poruszanie się jest ograniczone.

Warto przypomnieć, że PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wcześniej zawarły już umowy na wykonanie przystanków w Zatorze, Wolbromiu oraz Dąbrówce.

Więcej o przystankach kolejowych, które powstają w ramach Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025 na terenie woj. małopolskiego pisaliśmy m.in. TUTAJ oraz TUTAJ.

Autor: Damian Malesza
Fot. PKP PLK S.A.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz