Sektorkolejowy » Dzień otwarty w Parowozowni Skierniewice

Dzień otwarty w Parowozowni Skierniewice

pzez Damian

Polskie Stowarzyszenie Miłośników Kolei serdecznie zaprasza na jubileuszowy XX sezon turystyczny w zabytkowej Parowozowni Skierniewice, znajdującej się przy ul. Łowickiej 1.

Pierwszy tegoroczny „Dzień Otwarty”, podczas którego można poznać dzieje skierniewickiej parowozowni odbędzie się już w sobotę 4 maja oraz w niedzielę 5 maja w godz. 11.00-15.00.

W programie:

  • trasa turystyczna obejmująca wnętrze największego obiektu – wachlarzową halę parowozową z lat 1862-1942, w której znajduje się kolekcja zabytkowego taboru kolejowego;
  • urządzenia do obsługi parowozów;
  • interaktywna wystawa urządzeń sterowania ruchem kolejowym;
  • Ropuszkowa Kolej Ogrodowa;
  • symulator lokomotywy spalinowej SM42.

W trakcie każdego Dnia Otwartego przewidziane jest zwiedzanie Parowozowni zarówno we własnym zakresie (indywidualnie) jak i z przewodnikiem (o godz. 11.00 i 13.00). W tym czasie dostępne będą ekspozycje zewnętrzne oraz część hali postojowej lokomotyw. Wystawa urządzeń sterowania ruchem kolejowym oraz symulator lokomotywy w sezonie 2024 r. będą dostępne zasadniczo tylko w trakcie sobotnich Dni Otwartych.

Grupy zorganizowane chcące zwiedzać obiekt proszone są o kontakt telefoniczny (Kol. Sławomir Sidor, tel. 730 181 323) lub e-mailowy zwiedzanie@psmk.org.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz