Sektorkolejowy » 5-letni chłopiec z Sudanu podróżował sam pociągiem

5-letni chłopiec z Sudanu podróżował sam pociągiem

pzez Damian

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z węglińskiego posterunku odnaleźli 5-letniego chłopca z Sudanu, który uciekł z terenu strzeżonego ośrodka dla uchodźców w Niemczech.

W czwartek (25.04) przed godziną 19:00 dyżurny posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu otrzymał zgłoszenie od Lokalnego Centrum Sterowania, że pociągiem osobowym relacji Zgorzelec – Wrocław Główny samodzielnie podróżuje mały chłopiec. Kierownika pociągu zaniepokoił fakt, że tak małe dziecko nie powinno samo podróżować. Dyżurny natychmiast skierował funkcjonariuszy SOK na peron, by sprawdzili tę informację.

Funkcjonariusze SOK znaleźli małego sudańczyka. 5-latek powiedział mundurowym jedynie swoje imię i że pochodzi z Sudanu. Innych danych, które pomogłyby ustalić jego tożsamość nie potrafił przekazać. Mundurowi do czasu przybycia Policji zaopiekowali się dzieckiem.

Szybko na jaw wyszło, że chłopiec jest poszukiwany przez niemiecką Policję, która zgłosiła już jego zaginięcie do Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu. Chłopiec uciekł z terenu strzeżonego ośrodka dla uchodźców w Niemczech. Cały i zdrowy został przekazany funkcjonariuszom z posterunku Policji w Węglińcu.

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz