Sektorkolejowy » Umowa na rozbudowę Nabrzeża Przemysłowego w Porcie Gdańsk podpisana

Umowa na rozbudowę Nabrzeża Przemysłowego w Porcie Gdańsk podpisana

pzez Damian

80 mln zł to wartość umowy, którą Zarząd Morskiego Portu w Gdańsku zawarł z firmą NDI. Wybrany w przetargu wykonawca będzie odpowiedzialny za przebudowę rejonu Nabrzeża Przemysłowego. Kontrakt obejmuje rozbudowę i modernizację węzłów sieci bazowej w zakresie infrastruktury drogowo-kolejowej.

Jakie prace zaplanowano na Nabrzeżu Przemysłowym?

Port Gdańsk rozbudowuje infrastrukturę dostępową od strony lądu w celu podwyższenia standardu obsługi oraz umocnienia swojej pozycji na Bałtyku. Prace, które niedługo się rozpoczną, to m.in.: przebudowa układu kolejowego i drogowego pomiędzy Nabrzeżem Przemysłowym a ul. Ku Ujściu oraz pomiędzy ul. Chemików a przyczółkiem przeprawy promowej w ciągu ul. Bosmańskiej przez Kanał Kaszubski.

Długość łączna przebudowywanych dróg wynosi około 1,6 km. Zostanie na nich ułożona nawierzchnia z betonu cementowego. Roboty obejmą także dwa fragmenty nabrzeża, bocznicę Chemiki, która zostanie przebudowana oraz około 6 km układu torowego, częściowo budowanego od nowa, częściowo modernizowanego.

Wykonawca zajmie się także przebudową odcinków sieci wodociągowej, sanitarnej, układu elektroenergetycznego oraz teletechnicznego, budową sieci kanalizacji deszczowej, oświetlenia ulicznego, ogrodzenia terenu oraz dwóch posterunków wartowniczych.

Firma NDI wraca na tereny Portu Gdańsk po kilku miesiącach – w maju zakończyła kontrakt polegający na przebudowie układu drogowo-kolejowego w Porcie Zewnętrznym.

Prace na Nabrzeżu Przemysłowym potrwają do końca kwietnia 2023 r.

Autor: Agata Sumara
Fot. www.ndi.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz