Sektorkolejowy » Światowe premiery Stadlera na InnoTrans 2022

Światowe premiery Stadlera na InnoTrans 2022

pzez Damian

Trzynasta edycja międzynarodowych targów techniki transportowej InnoTrans odbędzie się w Berlinie w dniach 20–23 września 2022 r. Stadler zapowiedział, że podczas tego wydarzenia zaprezentuje aż siedem nowości w zakresie innowacyjnych i przyjaznych dla środowiska pojazdów szynowych.

Wśród nowości zaprezentowanych w Berlinie przez szwajcarskiego producenta znajdą się: Flirt H2 – zespół trakcyjny napędzany wodorem, Flirt Akku – bateryjny zespół trakcyjny, Tina – tramwaj nowej generacji, lokomotywa EURO9000, Flirt z trzema rodzajami napędu, Citylink – modułowy tramwaj, Metro (IPEMU) – niezależnie napędzany pociąg elektryczny.

Powyższe pojazdy zostały wyprodukowane dla zamawiających z USA, Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Producent zapewnia, że „Wszystkie zostaną przedstawione specjalistom i szerokiej publiczności po raz pierwszy”. Będą wystawione na szynach o długości ponad 350 m.

Firma zapowiada również, że po raz pierwszy na InnoTrans zaprezentuje na swoim stoisku ofertę w zakresie sygnalizacji, obejmującą rozwiązania z zakresu zautomatyzowanej jazdy (ATO) oraz systemu sterowania pociągiem (ETCS oraz CBTC).

InnoTrans to największe na świecie targi poświęcone transportowi szynowemu. Skupiają producentów, przedstawicieli publicznych i prywatnych przedsiębiorstw komunikacyjnych, inżynierów, decydentów reprezentujących samorządy i ministerstwa transportu krajów z całego świata oraz pasjonatów kolejnictwa.

Szczegóły, lokalizacje oraz godziny premier znajdą Państwo TUTAJ

Autor: Damian Hryniuk
Fot. stadlerrail.com

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz