Sektorkolejowy » Poszukiwany złodziej chciał ukryć swoją tożsamość

Poszukiwany złodziej chciał ukryć swoją tożsamość

pzez Damian

W dniu 5 lutego 2023 roku funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji podczas patrolu stacji osobowej Szczecin Główny podjęli interwencję w stosunku do osób spożywających alkohol w miejscu publicznym. Jak się okazało, 31-letni mężczyzna, który pił piwo na terenie szczecińskiego dworca kolejowego, podawał dane swojego brata, ponieważ ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Najbliższy czas spędzi w więzieniu.

W niedzielę, 5 stycznia br. funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Szczecinie wspólnie z funkcjonariuszem Policji z Komendy Miejskiej w Szczecinie w trakcie patrolu stacji osobowej Szczecin Główny zauważyli dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol w rejonie dworca kolejowego. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi podjęli interwencję. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich podaje się za kogoś innego. Jednak po sprawdzeniu w policyjnych systemach  okazało się, że 31-letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego miał powód, by kłamać i wprowadzać w błąd co do swoich danych personalnych, gdyż był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga Północ oraz Komisariat Policji Warszawa Targówek za kradzieże dokonane na terenie województwa mazowieckiego. Za swoje przewinienia złodziej trafi teraz do więzienia.

Ujęty mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Szczecin Śródmieście, którzy poszukiwanego przewieźli do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, a następnie decyzją sądu trafi on do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższy czas. Zgodnie z Art. 65 Kodeksu Wykroczeń za wprowadzanie funkcjonariuszy w błąd i podawanie fałszywych danych osobowych mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Źródło: SOK

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz