Sektorkolejowy » Pociągiem retro z lat 70-tych z Wrocławia do Oleśnicy

Pociągiem retro z lat 70-tych z Wrocławia do Oleśnicy

pzez Damian

Przejazd z Wrocławia do Oleśnicy odbędzie się 29 października br. składem historycznym zestawionym z trzech wagonów serii Bi zbudowanych w latach 1928 – 1930 oraz wagonu kuszetki 110Ac z 1977 roku, wyprodukowanej w legendarnych już zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

Pociąg przejedzie z Wrocławia Głównego odcinkiem linii kolejowej nr 143, czyli trasą dawnej Kolei Prawego Brzegu Odry otwartą w 1868 roku ( Wrocław Nadodrze – Oleśnica ). Wydarzenie organizowane jest przez KSK Wrocław przy współpracy z Urzędem Miasta oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sztuki w Oleśnicy w ramach zamówienia publicznego “Retro pociąg w klimacie lat 70 – tych”.  Skład poprowadzi nasz niezastąpiony “Fiat”, czyli SU45 – 079. Jest to jedyny czynny egzemplarz serii utrzymany w historycznym malowaniu, z oryginalnym wyposażeniem technicznym. Spalinowóz zbudowano w 1973 roku w zakładach H. Cegielskiego w Poznaniu. 

Atrakcje turystyczne dla podróżnych
Dzięki współpracy z Urzędem Miasta w Oleśnicy chętni na przejazd mają możliwość podróży historycznym pociągiem za przystępną cenę biletów (zbliżoną do standardowej ceny przejazdu na tym odcinku ) oraz wyjątkową okazję do wzięcia udziału w zwiedzaniu miasta z przewodnikiem – czas trwania przejścia wynosi około 2 godziny. Wydarzeniu będzie towarzyszyć występ orkiestry oraz pokaz rekonstrukcji historycznych na dworcu w Oleśnicy. Ponadto w czasie wolnym przed powrotem pociągu do Wrocławia istnieje możliwość zwiedzania różnych muzeów i innych miejsc na terenie miasta.

Szczegóły oraz możliwość rezerwacji biletu znajdują się TUTAJ.

Źródło: kskwrocław.pl

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz